Ana Sayfa
31 Mayıs 2018 ( 2853 görüntülenme )

KILIÇDAROĞLU ACI KONUŞTU... 'BATAK BÜYÜK'

Kılıçdaroğlu, Çorum'da Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile buluştu.

“BETON EKONOMİSİ OLMAZ”


‘'Türkiye'nin geleceğini planlarken önümüzde iki gerçek var. Biri beton ekonomisi, diğeri üretim ekonomisi. Bu ülkenin tasarruflarını betona mı, üretime mi yönlendireceğiz. Betona yönlendirirseniz, işsizlik kronik hale gelir ve Türkiye bilgi çağını kaçırır'' dedi ve şu mesajları verdi:

“DÜNYANIN EN YÜKSEK FAİZİ”

'Faiz lobisi bize bir şey yapamaz' diyorlar. Yaptı, oyun da oynadı. Yükselt faizi dedi üç puan birden yükselttik. Dünyanın en yüksek faiziyle borçlanan ülkesiyiz. Bu ülkenin fakir fukarasının birikimlerini yurt dışına transfer etmektir. Kaynak yok diyorlar.

“151 MİLYAR DOLAR FAİZE GİTTİ”

Son 15 yılda Londra'daki faiz lobicisine 151 milyar 54 milyon dolar ödedik. Demek ki tefeciye gelince kaynak var. İçerde devlet tahvili, Hazine bonosu satarak borç para alan hükümet, 687 milyar 124 milyon lira faiz ödedi. Tefecilere bu parayı, yeni doğan çocuktan başlayarak bizler ödüyoruz.

“CUMHURİYET TARİHİNDE BÖYLE BİR BORÇLANMA OLMAMIŞTI”

“19232002 arasında bütün hükümetler, 79 yılda 713 milyar dolar para harcadı. Keban barajını, Atatürk barajını, Karakaya'yı yaptı, Telekom'u kurdu. Depremler yaşandı, Amerikan ambargosu, Kıbrıs çıkarması oldu. 20032017 arasındaki 14 yılda harcanan para ise 2 trilyon 94 milyar dolar.”

“NEREYE GİTTİ BU PARALAR”

“ Ne yapıldı? ‘Yol yaptık köprü yaptık' diyorlar. Köprünün maliyeti ne? Bu harcanan paranın hesabı verilmiş mi bugüne kadar. Bununla fabrika yapılsa, Türkiye'de fabrika yapacak yer kalmazdı. Çiftçi, emekli, işadamı, esnaf memnun değil, dünya kadar işsizimiz var, 17 milyon yoksulumuz var, nereye gitti bu para.”

CHP lideri ‘’2003’den bu yana harcanan para ise tam 2 trilyon 94 milyar dolar. Bunun hesabı da verilmedi. Namuslu siyasete ihtiyaç var. Ben size bunun sözünü veriyorum’’ dedi.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ