3146 görüntülenme27 Ekim 2020
AKP 7. Olağan Kongresi için Malatya'ya giden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir esnafın "İşsiziz. Evimize ekmek götüremiyoruz" sözlerine karşılık çay paketi uzatarak "Bu sözler bana biraz abartı geldi. Keyif çayı bu. Bu çayı iç" demiş ve büyük tepki çekmişti.

KAÇ GRAM BU ÇAY
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Malatya gezisinde evine ekmek götüremediğini söyleyen esnafa “Keyif çayı bak. Çayı iç" sözleri gündemdeki yerini korurken eski mitinglerde dağıtılan bir çayın gramajı yeniden gündem oldu.

200 GRAMLIK ÇAY 180 GRAM GELİYOR

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’da evine ekmek götüremediğini söyleyen esnafa “Keyif çayı bak. Çayı iç" sözü tartışılmaya devam ederken geçtiğimiz yıllarda yapılan mitinglerde dağıtılan çayın gramajı yeniden gündem oldu. Söz konusu fotoğrafta; Erdoğan'ın dağıttığı çayı alan bir vatandaş, 200 gram gözüken çayın 180 gram geldiğini gösteriyor.
180gr.jpg
‘ÇAYDAN ÇALINMAZ’

CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'keyif çayı' çıkışına sosyal medya hesabından fotoğraflı yanıt verdi. AK Parti ambalajlı 200 gramlık çay paketinin tartı üzerinde 180 gram çıktığını sosyal medya hesabından paylaşan İnce, şu ifadeleri kullandı: "Çaydan çalınmaz, eksik gramaj doğruysa bu olsa olsa özel keyif vergisidir."

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ