6216 görüntülenme25 Mayıs 2018
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitingde halka hitap etti.

“Gadasını aldığım hoş geldin” pankartı açılırken, kalabalık, Meral Akşener'i “Cumhurbaşkanı Meral Akşener” sloganıyla karşıladı.

'SİZ VARSINIZ BEN DE VARIM'

Mitinge oruçlu geldikleri için kalabalıktan helallik isteyen Meral Akşener, "Siz olmasaydınız bu yola çıkmazdım. Sizi 'Yürü' demeseydiniz, bu yola çıkmazdım. 6 aydır yollardayız. Çalışmamızı sürdürüyoruz. " dedi.

‘%25’İ YOKSULLUK SINIRI ALTINDA YAŞIYOR’

Kayseri'nin ekonomi şehri olduğunu belirten Meral Akşener, "Kayseri nüfusunun yüzde 8'inin geliri yok. Yazıklar olsun. Kayseri nüfusunun yüzde 25'i yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Yani yüzde 25 sayısında inan yoksulluk sınırının altında zar zor karnını doyuruyor. Kayseri'yi biz dünyanın mobilya üretim merkezi yapacağız. Hani İtalya'nın Milano'su, Torino'su gibi. " diye konuştu.

“EKONOMİK TERCİHİNİ YANDAŞLARA YAPTILAR”

Hükümetin politikalarını eleştiren Meral Akşener, "16 yılda hepimizin cebinden 2 trilyon dolar topladılar. Peki gençler cebinize para girdi mi? Esnaf para kazanamıyor musun? Ne yaptılar? Ekonomik tercihini yandaşlara yaptılar. Kayseri'de Şehir Hastanesi yapılmış. Meşhur hastanenizin sahibi yandaş müteahhit. O yandaş müteahhide hasta sayısı garanti edildi." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 'yorgun otobüs şoförü'ne benzeten Meral Akşener, şöyle devam etti:

“ERDOĞAN YORGUN OTOBÜS ŞOFÖRÜ GİBİ”


"Bu ekonomiyi bunlar yönetemez durumdalar. Erdoğan yorgun otobüs şoförü gibi. Bir yorgun şoförün kullandığı arabaya biner misiniz? Hele bir de ehliyeti yoksa. Allah'ın izniyle 24 Haziran akşamı, yorgun, sürekli kafası düşen bu şoförü usuletle, suhuletle evine dinlenmeye göndereceğiz. Ben size güvendim, 100 bin imzayla yola çıktım. Milletin tek kadın adayı olarak yanınızdayım" dedi.

“SIĞINMACILAR VATANLARINA DÖNECEK”

Suriyelileri vatanlarında yaşatmak için bir yol bulacaklarını belirten Akşener, "Size buradan söz. Suriyeli vatandaşları vatanlarında yaşatmak için bir yol ortaya koyacağız. İnsanların en mutlu yaşayacakları yer vatanlarıdır. Biz inşallah 2019'da Suriyeli mültecilerle Suriye'de iftar yapacağız" diye konuştu.

kaynak: odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ