CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun tank palet fabrikası ile ilgili gizlendiğini belirttiği kararnamede fabrikanın işletme hakkı yerine tamamen Katar ortaklı BMC şirketine ait olacak şekilde özelleştirilmesinin hedeflendiği iddia edildi.

GİZLİ BİR KARARNAME DAHA VAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde Aydın’da yaptığı konuşmada gündeme getirdiği ve kamuoyundan gizlendiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Resmi Gazete’de yayınla çağrısı yaptığı tank palet fabrikası ile ilgili ikinci kararnamenin, özelleştirme sürecini yeniden başlattığı öne sürüldü.

‘ASKERİ FABRİKA KATAR ORTAKLI BMC’YE GİDİYOR’

CHP kaynaklarından edinilen bilgilere göre, ikinci tank palet kararnamesi, fabrikanın özelleştirilmesi sürecini tekrar başlatmasının yanında tamamen Katar ortaklı BMC şirketine ait olacak hale getiriyor. İlk kararnamede, fabrikanın işletme hakkının yirmi beş yıllığına devredilmesi yöntemiyle özelleştirmenin hedeflendiğini belirten partili kaynaklar, ikinci kararnamede ise, süre şartı taşıyan herhangi bir ifadenin yer almadığını ve fabrikanın Katar ortaklı BMC firmasının satılacağını belirtti.

BİRİNCİ KARANAME BİLİNİYOR


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise geçtiğimiz günlerde Aydın’da yaptığı konuşmada, Tank palet fabrikasının Katarlılara satılmasına ilişkin olarak, “Kalktılar tank palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çektiler. Hadi fabrikaları sattın, ya bir devlet kendi silah fabrikasını başka bir orduya verirler mi? Yok dediler öyle bir şey. Resmi Gazete’yi gösterdim, bir şey diyemediler.” demişti.

İKİNCİ KARARNAME GİZLENİYOR

Kılıçdaroğu bu sözlerinin devamında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gündeme bomba gibi düşen bir çağrıda bulunarak, Şimdi ikinci bir kararname daha var, onu gizliyorlar. Katar ordusuna verdiler. İmzaladığın ikinci kararı da Resmi Gazete’de yayımla. Çünkü o tank palet fabrikası bu milletin vergileriyle kuruldu. Neden gizliyorsunuz milletten?” diye sordu.

Tepki Ağır: 'FABRİKA FİYATINA MERCEDES'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, Saray’ın 80 milyon liraya 4 adet araç almasına tepki göstererek, “Tank Palet Fabrikası'nı 50 milyon dolar bulamadıklarını söyleyerek Katar'a satanlar, 80 milyon liraya zırhlı araç alıyor. Bu halk size ne yaptı” dedi.

FABRİKAYI 50 MİLYONA SATTILAR, 80 MİLYONA ARABA ALDILAR

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ