Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Savunma sanayinin önemini biliyoruz ve bu konudaki çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük" dedi.

AKAR: ‘BEKAMIZ İÇİN SAVUNMA SANAYİ ÖNEMLİDİR’

Milli ve yerli sanayinin zorunluluğuna vurgu yapan Bakan Akar, "Bu bir tercih değildir, lüks değildir, 'olmasa da olur' şeklindeki bir konu değildir. Egemenliğimiz, bağımsızlığımız, ülkemizin, vatanımızın, milletimizin güvenliği için bu bir zorunluluktur. Savunma sanayinin önemini biliyoruz ve bu konudaki çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük ve sürdürmeye devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

PAKDEMİRLİ: TARIM SAVUNMA SANAYİDEN ÖNEMLİDİR’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sakarya’da iş adamları ile bir araya gelerek tarım sektörünün sorunlarını konuştu. Bakan Pakdemirli, "Tarım, savunma sanayisinden daha önemlidir" dedi.

AKAR: ‘SAVUNMA SANAYİDE TEKNOLOJİ ÇOK ÖNEMLİ’

Etkin ve yenilikçi sistemin kurulmasının gerekliliğini dile getiren Akar, ‘Milli ve yerli savunma sanayimiz Silahlı Kuvvetlerimizi ne kadar desteklerse Mehmetçiğimiz de o kadar işlerini rahat yapabilmektedir. Bu konuda ne kadar çalışsak, kafa yorsak azdır. Dünya nerede, teknoloji nerede, üretim teknolojisi, silah teknolojisi nereye geldi bunların da takip edilmesi, gözden geçirilmesi çok önemli’ dedi.

PAKDEMİRLİ: ‘HER TEKNOLOJİ OLSA DA KARIN AÇSA HEPSİ BOŞ’

Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada, "Tarımı olmayan ülke, mutfağı olmayan eve benzer. Toprağın ve tarımın siyaseti olmaz. Gıda, bu anlamda tarımın ben her zaman her şeyden daha önemli bir konumda olduğunu söylüyorum" dedi. Pakdemirli sözlerini şöyle bitirdi;

‘İNSANLARIN KARNI AÇSA HEPSİ BOŞ’

“Tarım, savunma sanayisinden daha önemlidir diyorum. Neden savunma sanayisinden daha önemli, çünkü her şeyiniz olabilir, roketleriniz, uçaklarınız olabilir. Her türlü teknolojiniz olabilir ama evde buzdolabı boş ise, insanların karnı açsa burada yapacak bir şey yok. En temel ihtiyacımız tarım.”

AKAR: ‘TÜRK SAVUNMA SANAYİDEN ÇOK ŞEY BEKLENİYOR’

Savunma sanayi alanında ihracatın önemli olduğunu vurgulayan Hulusi Akar, "Bu sadece 82 milyon asil milletimize ait bir sorumluluk değil, aynı zamanda bizlerden çok şey bekleyen dost, müttefik, kardeş ülkeler de var. Onlar da bizden, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden, TSK’dan, Türk savunma sanayiden çok şey bekliyor. Aynı zamanda onların da umudu olan sizlersiniz." Dedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ