Eğitim
12 Mart 2020 ( 1316 görüntülenme )

Karar Çıktı: 'Tüm Okullar Paydos'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Corona virüsü (Covid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin Beştepe’de yapılan toplantı sona erdi.

İLK ORTA LİSE BİR HAFTA TATİL
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin de katıldığı toplantının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, okulların tatil edildiğini duyurarak "Ara tatil öne alındı. İlkokul, ortaokul ve liseler 16 Mart'tan itibaren bir hafta tatil edilecek" ifadesini kullandı.

ÜNİVERSİTELER ÜÇ HAFTA TATİL
Kalın, üniversitelerin de 16 Mart'tan itibaren 3 hafta tatil edildiğini açıkladı. Kalın ayrıca, Erdoğan'ın yurt dışı ziyaretlerinin ertelendiğini belirtti. 5 saat süren toplantının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın şu ifadeleri kullandı:

İLK ORTA LİSE BİR HAFTA, ÜNİVERSİTELER ÜÇ HAFTA
* Cumhurbaşkanlığımızın başkanlığında bir dizi karar alındı. İlkokul, ortaokul ve liseler 16 Mart tarihinden itibaren bir hafta tatil edilecek. 23 Mart tarihi itibariyle uzaktan eğitim yöntemiyle ve televizyon kanalından eğitimlerine devam edeceklerdir. Üniversiteler de 16 Mart’tan itibaren 3 hafta tatil edildi.”

‘MÜSABAKALAR SEYİRCİSİZ’
* Spor müsabakaları Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanacak. Kamu personellerin yurt dışına çıkışları izne tabi olacak. Vatandaşların da yurt dışı ziyaretlerini bir müddet ertelemeleri önerilmektedir. Yurt dışından gelen vatandaşlarımızın da kendilerini 14 gün tecrit etmeleri önerilmektedir. Cumhurbaşkanının yurt dışı ziyaretleri ertelendi.
* Üniversitelerde idari personelin izni YÖK tarafından karara bağlanacak. Okullardaki öğretmenlerin iznine ilişkin de Milli Eğitim Bakanlığımız bir açıklama yapacak.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ