Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkez binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin konuştu. Karamollaoğlu, Sakarya'daki tank palet fabrikasının özelleştirilme kapsamına alınmasına ilişkin, "Tank palet fabrikasını satmak hangi akla mantığa sığar?" dedi.

‘ZİRAAT BANKASI NASIL OLUYOR DA FUTBOL KULÜPLERİNİN BORÇLARINI ÜSTLENİYOR’

"Çiftçi bir yıldır avazı çıktığı kadar bağırıyor, gübre fiyatlarının geldiği nokta ortada, tohumun geldiği fiyat ortada, mazotun geldiği fiyat ortada" şeklinde konuşan Karamollaoğlu, "Şimdi burada şu soruyu sormak istiyorum; Ziraat Bankası çiftçiyi yani ziraatı desteklemek için kurulmuş bir bankayken nasıl oluyor da futbol kulüplerinin borcunu üstleniyor. Bugün Ziraat Bankası ziraat dışında her konu ile ilgilenir hale getirildi" ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu’nun açıklamaları şöyle;

"TANK PALET FABRİKASINI SATMAK HANGİ AKLA MANTIĞA SIĞAR?"

"Ekonomi kötüye gittikçe iktidar adeta ne yapacağını şaşırıyor. Mirasyedi evlat misali bu ülkenin 90 yıldır ortaya koyduğu ne kadar yatırım varsa hepsini elden çıkarmaya çalışıyor. Geçen yıl şeker fabrikalarını özelleştirdiler. Bu yılda Sakarya Tank Palet fabrikasını özelleştiriyorlar. Bu fabrika 1974 yılında temeli Milli Görüş'ün iktidar ortağı olduğu dönemde atılmıştı."

‘ÜLKEMİZİ UÇURUMA SÜRÜKLÜYORLAR'

"Şimdi Ak Parti döneminde elden çıkarılmaya çalışılıyor. Sormak istiyorum Türk Telekom özelleştirmesinde yaşananlardan hiç mi ders çıkarmadınız? Bugün savunma sanayimizin en önemli unsurlarından olan tank palet fabrikasını satmak hangi akla mantığa sığar? Ülkemizin geleceği ipotek altına alınıyor. Bu zihniyet ülkemizi uçurumdan aşağı götürüyor. Bugün orada sadece fabrika işçisi olarak 900 kadar insan çalışıyor.”

"ÇİFTÇİYE GELİNCE OFSAYT, TOPÇUYA GELİNCE GOL"

"Ziraat Bankası çiftçiyi yani ziraatı desteklemek için kurulmuş bir bankayken nasıl oluyor da futbol kulüplerinin borcunu üstleniyor. Bugün Ziraat Bankası ziraat dışında her konu ile ilgilenir hale getirildi. Çiftçiye gelince ofsayt, topçuya gelince gol. Ne ala memleket. Siz bu milletle dalga mı geçiyorsunuz? Tarlada ekin ekersek borçluyuz, devlet sesimizi duymuyor, fakat tarlayı çimlendirir top oynarsak ne vergi veriyoruz ne de borç ödüyoruz? Bu ne akla ne mantığa sığar, böyle bir karar bütün milletimizin vicdanını yaralar."

"BUGÜN KAŞIKLA VERDİKLERİNİ MART'TAN SONRA KEPÇE İLE ALACAKLAR"

"Ne olacak, 132 milyar liralık milletin kredi kartı borçlarını Ziraat Bankası aracılığı ile düşük faizli kredilerle ödenecek. Sormak istiyorum bu kadar büyük hacimli bir kaynak nasıl sağlanacak? İktidar ne hikmetse seçim yaklaştıkça kesenin ağzını açıyor, verebildiğince veriyor. Eskiden seçim öncesi makarna ve kömür dağıtılırdı şimdi ise kredi borçları siliniyor. Maddi durumu kötü olan vatandaşlarımızın elektrik borçlarını devlet üstleniyor. Lakin kimsenin şüphesi olmasın seçimden sonra iktidar milletin canını okuyacak. Bugün kaşıkla verdiklerini Mart'tan sonra kepçe ile alacaklar."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ