Genel
22 Ocak 2019 ( 609 görüntülenme )

Karamolloğlu: 'ŞİMDİ SESİMİZİ ÇIKARMAZ İSEK DAHA BÜYÜK FELAKET GELEBİLİR'

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Abdullah Gül başta olmak üzere Erdoğan’ın eski yol arkadaşlarının sesini yükseltmeyerek hata yaptığının altını çizdi.


T24’ten Şirin Payzın’ın sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu Abdullah Gül başta olmak üzere AKP’de siyaset yapan eski isimlerin Erdoğan’a karşı sesini yükseltmeyerek hata yaptığını vurguladı.

'KİMSE SESİNİ ÇIKARAMIYOR'

Karamollaoğlu “Yani şu an, bugün AK Parti’de artık yerleri olmayan, Tayyip Bey’in yola çıktıklarındaki arkadaşları, aslında şu anda seslerini yükseltmeleri icap eder. Yapılan yanlışlara “yanlış” demeleri icap eder. Ama endişeliler. Çünkü Tayyip Bey bu gibi konularda affetmiyor. Nasıl ki ‘kriz’ kelimesini çıkardı sözlükten, ‘af’ kelimesini de çıkardı. Yok. Affetmiyor. Sen benimle beraber aynı düşüncelere sahip değilsen, “hainsin” diyorlar” dedi. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

'SESİNİ ÇIKARANA HAİN DİYORLAR'

“Hain dedikleri insanın da tepesine binip, nesi varsa her şeyini ortaya dökmek istiyorlar. Bundan dolayı da korkuyorlar. Başka türlü izah edemiyorum ben. Yani bugün, hakikaten Tayyip Erdoğan’la beraber yola çıkan ve artık onun gidişatının ülkeyi iyi bir noktaya götürmeyeceğini gören arkadaşları, seslerini çıkarmıyor. Halbuki çıkarmaya ihtiyaç var".

'ŞİMDİ SESİMİZİ ÇIKARMAZ İSEK DAHA BÜYÜK FELAKET GELEBİLİR'

 "Bakın adım adım geldik. Düne kadar bunlar söylenebiliyordu. Artık söylenemiyor. Konuşamıyorlar. Yani ben bunu geçmişte söylüyordum. Yani bundan üç sene önce, “Ya başkan bu iş böyle gitmez” diyenler, şimdi yeri geldi tekrar vazife aldılar. Olmaz. Siz yanlışı gördüğünüz yerde, söylemek mecburiyetindesiniz. Söylemezseniz, yarın başınıza bugün korktuğunuzdan daha büyük felaketler gelebilir, Allah saklasın. Sadece şahıslar değil, toplum böyle bir şeyle karşı karşıya.”

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ