Genel
22 Haziran 2018 ( 1918 görüntülenme )

Karamollaoğlu çileden çıktı!..'BİZİ ELE GÜNE MUHTAÇ ETTİNİZ'

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Konya'da partisinin Kılıçarslan Şehir Meydanı'nda düzenlenen mitingine katıldı.

Kürsünün bulunduğu platformda son günlerde fiyatı yükselen patates ve soğan çuvalları dikkat çekti. Konuşmasında tarım ve besiciliğin sorunlarına değinen Karamollaoğlu: "Sen çiftçinin mazottaki vergisini indirmezsen, gübreden, ilaçtan vergi alırsan, hasat zamanı geldiğinde çiftçinin ürününü yerde kalsın istemezsen, başka türlü tedbirler almak zorundasın'' dedi.

1 milyona yakın hayvan ile yaklaşık 500 bin ton et ithal edildiğini belirten Karamollaoğlu, sıranın soğanın ithal edilmesine geldiğini kaydetti. Soğanın fiyatının yükselmesine değinen Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

"KİMSE BİZİ SOĞANA MUHTAÇ HALE GETİRMEMELİ!"


''Dolar kuruyla, soğan kuru karışınca, şimdi sıra soğan ithalatına geldi. Allah akıl fikir versin. Bizim memleketimizi hiç kimse soğana muhtaç hala getiremez. Bu önemli bir iş. Pehlivanlık gerekir. Bu halimizin perişanlığını gösteren en açık delildir. Soğan ithal edecek. Yakında buna patates de gelecek. 3 ay önce en büyük dert neydi? Patatesti. Ne yapacağımızı bilemiyorduk. Şimdi ne noktaya geldik ? Patates çıktı 6 liraya. Al bakayım çöz çözebilirsen. Bizim Türkiye'mizde; buğday, patates, soğan, incir, tütün, pamuk, meyveler sebzeler envai çeşit. Her ürün için hükümetlerin bir politikası olması icap eder.

"BECERİKSİZLİĞİNİZDEN SOĞAN İTHAL EDER HALE GELDİK!"

"Bir, biz bu ürünün yetişmesini hangi desteklerle sağlayabiliriz. İki, ucuza mal olması için ne yapmamız, kalitenin ve gerektiğinde ihracat yapmamız için ne icap eder. Her ürün ayrı bir politika gerektirir. Bunu söylediğimizde, bu adamlar karşımıza geçiyor; 'Ne demek istiyorsun, tarım bakanlığı bu kadar basit yer mi? Ben soğan için politika mı oluşturacağım' diyor. Elbette oluşturacaksın. Oluşturamazsan bu hale düşer, soğan ithal etmeye mahkum olursun. Niye? Beceriksizliğinden. Bir politikanın olmadığından yapıyorsun sen. Allah rızası için bir kerede otur düşün.''

Doların yükselmesine de değinen Karamollaoğlu, yükselmesinin temel nedeninin de Türkiye'nin dövize muhtaç olduğunu, her türlü yatırım döviz borcuyla yapıldığını belirtti. Dış politikanın iflas ettiğini ifade eden Karamolaoğlu, ilk hatanın Amerika Birleşik Devletleri'nin Irak'a müdahalesine destek olunmakla yapıldığını söyledi. Türkiye'nin Suriye politikasında da yanlış yapıldığını ifade eden Karamollaoğlu;

"HER ŞEYİ YÜZLERİNE GÖZLERİNE BULAŞTIRDILAR"

 ''Suriye politikasında, ellerine yüzlerine bulaştırdılar. 'Hadi bakalım, Esad'a karşı ayaklanın. Bize ihtiyacınız olursa, sabah abdestimizi burada alır, cumayı Şam'da kılarız'. Bu cuma ne gelmezmiş. Bizi şimdi Afrin’le, Menbic’le oyalamaya kalkıyorlar. Hani Şam nerde kaldı? Yapamayacakları işleri vaat ediyorlar. Çünkü sırtlarını başka mercilere dayamışlar. Libya ne oldu? Perişan oldu. Şu an dünyanın en az 10 yerinde Müslümanlar birbirini katlediyor. Biz sadece seyirci kalıyoruz. Hiçbir gücümüz yok müdahale etmeye. Siz bunların 'eyy' demelerine bakmayın. 'Eyy Merkel'. Merkel yerinde duruyor, bir yere gittiği yok. 'Amerika ikinci stratejik müttefikimiz.' Hala Amerika, Suriye'de ve İsrail'in en büyük destekçisi'' diye konuştu.

Karamollaoğlu, AK Parti kadrolarıyla geçmişte birlikte çalıştıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

'YANLIŞLARINI SÖYLERİZ AMA DÜŞMAN OLARAK GÖRMEYİZ!'

"Onların yanlışlarını söyleriz ama onları asla düşman olarak görmeyiz. Bütün yanlışlarına rağmen biz hala onları 'kardeş' diye görürüz. Kardeşliğin, dostluğun bir durumu var. Dost, acı söyler. Sevdiğimizi tenkit ederiz. Sevdiklerimizin yanlışlarını ortaya koyarız. Onlardan da tenkit bekleriz. Siyaseti başkalarını tenkit etmek, toplum nezdinde itibarsız etmek için yapmıyoruz."

"BİZ BÜTÜN ÜLKEMİZİ DÜŞÜNÜRÜZ!"


"Şahsi meselelerle ilgilenmeyiz. İş, ülke menfaatine geldiğinde sözümüzü söyleriz. Çünkü biz, Milli Görüşçüyüz. Milli Görüş olarak yola hocamızla birlikte çıktık. Erbakan hocamız bize hedefler koydu. Birincisi ahlak ve maneviyattı. Biz bütün ülkemizi düşünürüz. Bizim gibi düşünenleri de bize karşı çıkanları da hizmete layık görürüz. Hak ve ahlak duygusu olmadan ahlaki değerler tesis edilemez. Onun için biz farklıyız. Biz sadece ülkemizde değil. Bütün İslam ülkelerinde hatta bütün dünyada barışın adaletin hakim olması için çaba gösteririz."

Konuşmaların ardından partisinin Konya milletvekili adaylarıyla vatandaşları selamlayan Karamollaoğlu'na daha sonra kadın kolları adına çiçek takdim edildi.

Kaynak: yeniçağ/sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ