Son günlerde eski AK Partili yöneticilerin kamu bankalarına yönetici olarak atanmasıyla ilgili Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Bankalar böyle yönetilmemeli. Belli makamları belli kişilere vererek onların tavırlarını önlemeye çalışıyorlar. Ekonomiyle alakası yoksa bu makama niye geldik diye oturup düşünmeliler. Bayram değil seyran değil eniştem niye öptü diye bir söz var" dedi.

Karamollaoğlu haftalık basın toplantısı için gazetecilerin karşısına geçti. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un, "Önce 23 Haziran'ı geçelim sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe istiğfar ederek yanlışlarımızdan kurtuluruz" sözlerini isim vermeden eleştiren Karamollaoğlu şunları söyledi:

‘HEMEN TÖVBE EDİN YOKSA HELAK OLURSUNUZ’


“Bu açıklamadan anlaşılıyor ki iktidar mensupları hatalarının farkındalar. Fakat bizim inancımızda kadim bir anlayış vardır, Peygamberimiz buyuruyor ki, 'erteleyen helak olur.' Neyi? Tövbeyi. İktidar mensupları tövbe etmek istiyorlarsa bunu seçim sonrasına ertelememeleri hemen bu tövbeyi yapmalı, bunu da kamuoyuna duyurmalılar. Çünkü böyle bir tövbeye ihtiyaç olduğunu kendileri de itiraf etmiş bulunuyorlar. Biz AK Parti yöneticilerinin çok geç kalmadan hatalarından tövbe etmelerini bekliyoruz."

Bir gazetecinin sorusu üzerine, son günlerde eski AK Partili yöneticilerin kamu bankalarına yönetici olarak atanmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu şunları söyledi:

‘İŞİ EHLİNE VERMİYORLAR’

Bunlar gönül alma babından tavırlar. Bankalar böyle yönetilmemeli. Arkadaşların bankacılıkla ihtisası varsa, bankaların içine sürüklendiği problemlerden kurtulacaklarsa, Türkiye'nin ekonomik yönden ayağa kalkmasına katkı sağlayacaklarsa hay Allah razı olsun. Ama bankacılık ve ekonomiyle hiç alakaları yoksa buna ne isim verilir, milletin takdirine bırakıyorum. Hükümetin güttüğü en ciddi problemlerin başında bu geliyor. İşi ehline vermiyorlar.”

‘BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL ENİŞTEM NİYE ÖPTÜ’

“Bu arkadaşlara karşı husumetimiz yok. Belli makamları belli kişilere vererek onların tavırlarını önlemeye çalışıyorlar. Yanlış bir yaklaşım. Bu fayda vermez. Ümit ediyorum ki bu makamlara tayin olan arkadaşlarımız yanlışlıkları görür, üzerine giderler. İlk yapılması icap eden de kendilerinin ekonomiyle alakası yoksa bu makama niye geldik diye oturup düşünmesidir. Bayram değil seyran değil eniştem niye öptü diye bir söz var. Hatırlamakta fayda var diye düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun.

'MONTAJ YAPMAK AHLAKSIZLIKTIR'

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bir televizyon programındaki sözlerin montajlanarak sosyal medyada yayılmasına yönelik sert eleştirilerde bulunan Karamollaoğlu, "Bu siyaset değil" yorumunda bulundu.

‘EN HAFİFİNDEN TERBİYESİZLİKTİR’

"Siyasetin kör dövüşü olmadığını, siyasetin üçkağıtçılık olmadığını bu millete ispat etmeye ihtiyacımız var" diyen Karamollaoğlu, "Siyasetçiler ülkeyi yönetmeye taliptir. Bunu yaparken birileri için montajlar yapmak ahlaksızlıktır. Kim yaptıysa. En hafifinden terbiyesizliktir. Kime yapılırsa yapılsın. Sayın İmamoğlu TV'lerde söyledikleri belli, bunu bu şekilde kamuoyuna yansıtmak alçaklığın ta kendisidir. Şahsımla ilgili de böyle düzenlemeler yapılıyor. Parayı verdin mi babasına bile küfrediyor. Allah muhafaza etsin. siyasetin halini ortaya koyduğu için endişe verici" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ