İYİ Parti'nin anket sonuçlarındaki yükselişi devam ederken, gazeteci Uğur Dündar da sosyal medya hesabından anket sonuçlarına ilişkin bir açıklama yaparak, Meral Akşener hakkında "tüm engellemelere ve baskılara karşın, aydınlık yarınlara doğru hız kesmeden ilerliyor" açıklamasını yaptı. Öte yanda Karar yazarı Mustafa Karaalioğlu, "Bu tablo iktidar aleyhine seçimlerden beri görülen en yüksek oy kaybını ifade ediyor" dedi.

‘MANGAL YÜREKLİ CUMHURİYET KADINI’
"Anketler, İYİ Parti'nin oy oranının ilk kez yüzde 15'i geçtiğini gösteriyor. Mangal yürekli Cumhuriyet kadını Sn. Meral Akşener, tüm engellemelere ve baskılara karşın, aydınlık yarınlara doğru hız kesmeden ilerliyor..."

AKP’DEN EK YÜKSEK OY KAYBI
Öte yanda Karar yazarı Mustafa Karaalioğlu, PANAROMA TR'nin Haziran raporundan sonuçlar paylaşırken, "Bu ve benzeri çalışmalarda iktidar için, muhalefet için dersler var" yorumunu yaptı.

MİLLET İTTİFAKI AÇIK ARA ÖNDE

Karaalioğlu, PANAROMA TR'nin anketinde yer alan “Bugün seçim olsa” sorusunun yanıtlarını da aktardı. Ankete göre, Millet İttifakı ve ittifak dışındaki muhalefet partilerinin toplam oyu yüzde 55’in biraz üzerinde iken, Cumhur İttifakı’nın toplam oyu ise yüzde 45’in biraz altında kaldı. Karaalioğlu, "Bu tablo iktidar aleyhine seçimlerden beri görülen en yüksek oy kaybını ifade ediyor" dedi.

Kaynak. Ajanslar/Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ