Son olarak "KHK bir faciadır" açıklamasıyla gündeme gelen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, AK Parti Iğdır İl Teşkilatı Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Arınç, "Türkiye’yi düşünün AK Parti Türkiye’nin sigortası. Bu sigortayı attırmamak lazım" dedi. Arınç, şunları kaydetti:

‘SİGORTAYI ATTIRMAYIN’

"İktidar olarak Kürtleri hiçbir zaman düşman olarak görmedik. Siyasi tercihlerinin AK Parti olmasını istedik. Çünkü bu ülkeye en büyük hizmetleri biz yaptık. Kürtleri hiçbir zaman düşman görmedik. Türkiye’yi düşünün AK Parti Türkiye’nin sigortası. Bu sigortayı attırmamak lazım. Birbirimize düşeriz, parçalanırız, kuvvetimiz gider. Başka hangi parti Türkiye’yi idare edebilir."(Sputnik News, 06. 11.2019).

Haber böyle…

Arınç ‘sigortayı attırmayın diyerek aslında AKP’ye veriyor.
Aynı Arınç 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yaptığı açıklamada ‘ben ahmaksam, onlar ne’diyerek ağır bir imada bulunmuştu. Bakın ne demişti;

'BEN AHMAKSAM EĞER...'

‘Şunu herkesin bilmesi gerekir, bunu ben darbe gecesi öğrenmekle beraber ‘Ne kadar da ahmak bir insanmışsın, herkes söylüyordu, herkes bunu söylüyordu, sen itiraz ediyordun’ diyebilir. Silahlı terör örgütünün Fethullahçı olması o gece ortaya çıkan bir olaydır. Ben o gece öğrenmiş olabilirim, sayın Cumhurbaşkanımız da Genelkurmay Başkanımız da o gece öğrendi.’

‘BU NEYİN MESAJI’

Bu sıradan bir açıklama değil, açıklamayı yapan da sıradan biri değil Usta’nın yol arkadaşı dava arkadaşı. Ve bu açıklamada herkesin kolayca taşımayacağı çok ağır bir gönderme var, şöyle ki; ‘bu kalkışmayı ben o gece öğrenmiş olduğum için bana ahmak diyebilirsiniz. Silahlı terör örgütünün Fethullahçı olması o gece ortaya çıkan bir olaydır. Ben o gece öğrenmiş olabilirim ama sayın Cumhurbaşkanımız da Genelkurmay Başkanımız da o gece öğrendi’ diyor.

‘BİR GECEDE KABAK YETİŞMİYOR^’

Arınç’ı böyle dinlerken gözün gördüğü çarpık resimle zaten karışmış olan akıl bu kez düğümleniyor. Yani önce cemaat sonra ‘F tipi’ denilen ve devletin bütün kurumlarına sızmış bu çete bir gecede terör örgütü oluvermiş demek!..

Erdal Sarızeybek
Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ