İktidara yakın Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, ABD’deki Kongre işgali ve ayaklanma ilgili yorumu sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Gezi'ye ‘darbe’ diyen Kaplan, '#ABDdarbe etiketi yanlış. Onbaşı seviyesinde bile asker yok, tank tüfek yok, şiddet yok. Neyle darbe yapacaklar, boynuzlu şapkayla mı' yorumu yaptı.

KAPLAN 'ÜLKEMİZDE DE UYGULAYABİLİRLER'
İktidara yakın Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ın Twitter ve Facebook’un Trump’ın paylaşımlarını kısıtlamasına yaptığı yorum ve ‘ABD darbe’ etiketine tepkisi tartışma yarattı. Kaplan’ın “Twitter, Trump’ın son tivitini “yalan” diye işaretlemekle kalmadı; RT-Fav’a da kapattı. Amerikan Başkanı’na yaptıklarını günü gelince ülkemizde de uygulayacaklarını bilelim” ifadesi ‘itiraf‘ olarak yorumlandı.


TEPKİ VAR 'İTİRAF MI BU'
Kaplan'în bu paylaşımı sosyal medya kullanıcıları “Ülkemizde seçimi kaybettiğinde gitmemek için direnecek birileri mi var? Ne diyorsunuz?” yorumlarına neden oldu.Gezi direnişine ‘darbe’ diyen Kaplan’ın ABD’deki Kongre işgali için de “Bu arada şu #ABDdarbe etiketi yanlış. Onbaşı seviyesinde bile asker yok, tank tüfek yok, şiddet yok. Neyle darbe yapacaklar, boynuzlu şapkayla mı ????” çıkışı da yine itiraf olarak nitelendirildi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ