7246 görüntülenme 12 Nisan 2019
Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Kanadoğlu, kesin olmayan sonuçlara göre İBB Başkanı İmamoğlu'na yönelik, "İmamoğlu, tutanaklar birleştirildiği anda en çok alan kişi olarak 1 Nisan tarihinden itibaren belediye başkanıdır" ifadelerini kullandı.

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu Halk TV’ye konuk oldu. Kanadoğlu burada gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kanadoğlu, kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik açıklamasında, “İmamoğlu’nun başkanlığı belirli bir biçimde ilan edilmiştir. İlan edildiği tarih de 1 Nisan’dır. Bu tarihte Ekrem İmamoğlu belediye başkanı olmuştur” ifadelerini kullandı. Sabih Kanadoğlu’nun İmamoğlu’na yönelik açıklamasının tamamı şu şekilde:

‘1 NİSAN GÜNÜ İTİBARİYLE İBB BAŞKANI İMAMOĞLU’DUR’

“İmamoğlu’nun başkanlığı belirli bir biçimde ilan edilmiştir. İlan edildiği tarih de 1 Nisan’dır. Bu tarihte Ekrem İmamoğlu belediye başkanı olmuştur. Mazbatanın verilememiş olması belediye başkanı oluşunu ortadan kaldıracak bir durum değildir. Tutanaklar birleştirildiği anda en çok alan kişi olarak 1 Nisan tarihinden itibaren belediye başkanıdır. Buna itirazlar olabilir, şikayetler olabilir. Bu bile ona mazbatanın verilmemesi gerektiğini gösterir. Oylar yeniden sayılacaksa, seçim iptal edilecekse, bunların hepsi onun mazbatasını almasından sonra cereyan edecek olaylardır.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ