Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Washington Post'ta Cemil Bayık yazısının yayınlanmasına tepki gösterdi. Kalın, yaptığı yazılı açıklamada, Washington Post gazetesinin bugünkü nüshasında, PKK yöneticisi Cemil Bayık'ın yazısını yayımlamasını, büyük bir skandal olarak değerlendirdi.

KALIN:’MEDYA TERÖR ÖRGÜTÜ BAŞINA KAPILARINI AÇAMAZ’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "ABD ve AB’nin terör örgütleri listesinde olan ve ABD yönetiminin başına ödül koyduğu bir teröriste sayfalarını açan Washington Post, açıkça terör propagandası yapmakta ve ABD yasalarını da çiğnemektedir" ifadelerini kullandı. İbrahim Kalın, konuyla ilgili şunları kaydetti:

‘BBU HABER DEĞİL, TERÖR ÖRGÜTÜPROPAGANDASIDIR’

"ABD ve AB’nin terör örgütleri listesinde olan ve ABD yönetiminin başına ödül koyduğu bir teröriste sayfalarını açan Washington Post, açıkça terör propagandası yapmakta ve ABD yasalarını da çiğnemektedir. Bunun basın ve ifade özgürlüğü ile izah edilmesi mümkün değildir. Bu durum, El-Kaide yahut DEAŞ terör örgütünün bir mensubuna gazete yazısı yazdırmaktan farksızdır. Bir terör örgütünün başını Kürtlerin temsilcisi gibi göstermek, her şeyden önce Kürtlere yapılmış bir hakarettir. Türkiye, terörün her türüne ve onun destekçilerine karşı kararlılıkla mücadele vermeye devam edecektir."

BİR ÖRGÜTBAŞI DA TRT’DE EKRANLARA ÇIKARILMIŞTI, TÜRKİYE’DE


74 askerimizin katilinin Osman Öcalan olduğunu açıklayan ve bu konuda hem CİMER’e hem de cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunan emekli albay Erdal Sarızeybek’in bu açıklamalarından sonra İYİ Parti harekete geçti. Sarızeybek dönemin Cumhurbaşkanı Özal’ın saldırıdan sonra Alan karakoluna geldiğini söyledi ve resmini de paylaştı.

İYİ Parti, 23 Haziran seçimleri öncesinde bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılması hakkında suç duyurusunda bulundu.
Parti, 23 Haziran seçimleri öncesinde ilk olarak teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın mektubunun okutulmasına ve daha sonrasında kırmızı bültenle aranan kardeş Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına büyük tepki göstermişti.İYİ Parti Meclis Grubu, 74 Mehmetçiğimizi şehit eden PKK’lı Osman Öcalan ile yapılan röportajın TRT’de yayınlanması hakkında suç duyurusunda bulundu.

EMEKLİ ALBAY SARIZEYBEK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU


YSK’nın kararı ile 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul seçimleri öncesinde bebek katili Öcalan’ın HDP’ye yönelik tarafsızlık çağrısının yer aldığı mektup kamuoyu ile paylaşılmış, daha sonrasında ise teröristbaşının kırmızı bültenle aranan kardeşi Osman Öcalan’ın röportajı devlet televizyonu olan TRT’de yayınlanmıştı. Emekli albay Erdoğan Sarızeybek Öcalan’ın 74 askerimizin katili olduğunu açıklamış hem CİMER’e hem de cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

Kaynak: Yeniçağ/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ