3087 görüntülenme06 Ağustos 2020
"İzmir’de kadınlar yaşam haklarının güvencesi İstanbul Sözleşmesi'ni savunmak için buluştu" diyen Tunç Soyer, eşi Neptün Soyer ve ilçe belediye başkanları eşlerinin eylemdeki fotoğraflarını paylaşarak destek verdi. Gözaltına alınan kadınlar için de çağrı yapan Soyer, "Serbest bırakılmasını istiyoruz" dedi. Soyer'in sosyal medya hesabından yaptığı o açıklama şöyle:

‘HAKLARINI İSTEDİLER, BU SUÇ DEĞİL, SERBEST BIRAKIN’
"İzmir’de kadınlar yaşam haklarının güvencesi İstanbul Sözleşmesi'ni savunmak için buluştu. #İstanbulSözleşmesiYaşatır diye haklarını savunan kadınların yanında eşim Neptün Soyer ve ilçe belediye başkan eşleri de yer aldı. Gözaltındaki kadınların serbest bırakılmasını istiyoruz."

NELER YAŞANIYOR
Kadınlar dün Türkiye'nin dört bir yanında İstanbul Sözleşmesi'ni savunmak için sokaklara çıktı.İzmir Alsancak'ta İstanbul Sözleşmesi için toplanan kadınlara polis müdahale etti.

POLİS MÜDAHALESİ 16 GÖZALTI
İzmir Kadın Platformu’nun, İstanbul Sözleşmesi’nin hedef alınmasına ilişkin Alsancak semtinde bulunan ÖSYM önünden başlatacağı yürüyüşü polis engelledi. Engellemelere tepki gösteren kadınlara polis müdahale ederken, 16 kadın gözaltına alındı.

EYLEMLER SÜRECEK
Gözaltına alınan kadınlardan isimleri öğrenilenler şöyle: Gözde Ece Yüksek, Evrim Çakır, Ebru Akeloglu, Didar Gül, Zehra Hekimoğlu, Eylem Tunalı, Gizem Coşkun, Deniz Cesurer, Melda Barutcu, Cansu Ekmen.Kadınlar gözaltılar bırakılana kadar oturma eylemi yapma kararı aldı.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ