Ana Sayfa
06 Ekim 2018 ( 2091 görüntülenme )

Can sıkıcı ithalat!.. 'TOPLAMA'

106 metrelik 'Julia AK' gemisi ile, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna ve Güney Amerika'dan ithal edilen angus cinsi sığırlar, İzmir Alsancak Limanı'na getirildi.


İTHALAT

Türkiye'nin et ihtiyacını karşılamak için ithal edilen 5 bin 391 büyükbaş, dün, gemiyle İzmir Alsancak Limanı'na getirildi. 'Julia AK' isimli gemideki angus cinsi sığırların, Et ve Süt Kurumu aracılığıyla Türkiye'nin çeşitli bölgelerine dağıtılacağı belirtildi.

ÇEŞİTLİ ÜLKELERDEN TOPLAMA

Güney Amerika ülkesi Brezilya'dan yola çıkan ve çeşitli ülkelerden ithal edilen 5 bin 391 büyükbaş hayvanı taşıyan gemi, İzmir Alsancak Limanı'na yanaştı. 106 metre uzunluğunda olan 'Julia AK' isimli gemiyle, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna ve Güney Amerika ülkelerinden ithal edilen angus cinsi sığırların, veterinerler tarafından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra yurda girişlerine izin verileceği belirtildi. 

DAĞITIM BAŞLIYOR

Türkiye'nin et ihtiyacını karşılamak amacıyla getirilen angusların, Et ve Süt Kurumu'nun Ege Bölgesi'ndeki toplama merkezine götürüleceği, ardından Anadolu'nun çeşitli yerlerine dağılacağı bildirildi.

Öte yandan, geminin limana yanaşması ile birlikte çevreye ağır koku da yayıldı. Alsancak bölgesinde yaşayanlar, rüzgârın da etkisiyle yayılan kokudan rahatsız oldu. 

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ