Genel
07 Ağustos 2017 ( 1141 görüntülenme )

BİLAL'İN VAKFI'NDAN İZMİR ATATÜRK LİSESİ'NE İLGİNÇ TALEP!..

İzmir Atatürk Lisesi, Bilal Erdoğan’ın vakfına tahsis edildi!

İzmir Atatürk Lisesi dersliklerinin Bilal Erdoğan’ın vakfı TÜGVA’ya tahsis edilmesine mezunlar derneğinden sert tepki geldi.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) arasında imzalanan “Medeniyet ve Değerler Protokolü” kapsamında vakıflara tahsis edilen okul dersliklerinde dini eğitim verilmeye başladı. 


Protokol kapsamında, 1888 yılında eğitim ve öğretim etkinliğine başlayan İzmir’in en köklü okullarından olan İzmir Atatürk Lisesi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yüksek istişare kurulu üyelerinden biri olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) “ders” adı altında İslami eğitim faaliyetlerine başladı.

TÜGVA İzmir İl Temsilciliği’nden İzmir Atatürk Lisesi Okul Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda, “Atatürk Lisesi’nin 7 dersliğinin (sınıfının) 1 Ağustos 2017-11 Eylül 2017 tarihleri arasında hafta içi Pazartesi-Perşembe günleri vakfımız tarafından düzenlenecek olan lise öğrencilerine yönelik ücretsiz kurs hizmeti vermek amacıyla tarafımıza tahsisini talep ediyoruz. Ayrıca 30 Temmuz Pazar günü 12.00-13.30 saatleri arasında yapılacak olan veli toplantısının yine okulunuzun konferans salonunda yapmayı talep ediyoruz” denildi.

MEZUNLAR DERNEĞİNDEN SERT TEPKİ

İzmir Atatürk Lisesi’nin derslikleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde yer aldığı TÜGVA’ya tahsis edildi, İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği’nden sert yanıt geldi. Açıklamada şöyle denildi:

“Değerli Mezunlarımız,

"Bazı basın kuruluşlarında ve Sosyal medyada paylaşıldığı ve iddia edildiği şekliyle Laik ve Demokratik eğitim Sistemimize aykırı, Okulumuzun Kapısında adını taşıdığımız, sınıflarında ve ruhunda gururla yaşattığımız Atatürk ilke ve inkılaplarını hiçe sayan, tarihi boyunca Kuvayı Milliyecilerin, devrimcilerin yetiştiği bir ilim ve irfan yuvasında böylesi bir faaliyeti her ne şartta olursa olsun kabul etmemiz ve sessiz kalmamız mümkün değildir. Konu ile ilgili yasal çerçeveler dahilinde tüm girişimler gerçekleştirilecek ve tüm mezunlarımız bilgilendirilecektir.

Camiamıza ve Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: Ajnaslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ