Genel
21 Temmuz 2019 ( 1162 görüntülenme )

İddia Düştü:'BÜYÜK ELÇİ OLUYOR'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, ABD’deki Zarrab davası ile gündeme gelen bakanlardan Egemen Bağış’ın büyükelçi olarak atanacağını gündeme getirdi.ABD’deki Reza Zarrab davasında adı geçen ve sonrasında kızağa çekilen eski bakanlardan Egemen Bağış’ın Çekya'ya büyükelçi atanması için ve agreman (atama için uygunluk araştırması) istendiğini belirtti.

İYİ PARTİ'DEN TEPKİ

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, 
Atama iddialarına tepki gösteren Çıray, “Adeta Dışişleri’ni çökertme operasyonu hızla devam ediyor..!” ifadelerini kullandı. Konuya ilişkin Twitter’dan paylaşımda bulunan Aytun Çıray’ın açıklamaları şu şekilde:

'DIŞİŞLERİNİ ÇÖKERTME OPERASYONU'

“Bir dönem adı oldukça şaibeli meselelere gündeme gelen Egemen Bağış'ın Prag'a Büyükelçi olarak atanması için agreman istendiğini duydum. Ülkemizin layıkıyla temsili ve itibarı açısından pek umut verici değil. Adeta Dışişleri’ni çökertme operasyonu hızla devam ediyor..!”

ŞABAN DİŞLİ DE BÜYÜKELÇİ ATANMIŞTI

Egemen Bağış’ın büyükelçi atanacağı tartışmaları akıllara Şaban Dişli atamasını getirdi.Ağabeyi eski Tümgeneral Mehmet Dişli’nin FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından AKP'de rahatsızlığa neden olan Şaban Dişli de tepkilerin ardından Hollanda’ya büyükelçi olarak atanmıştı.

Dişli, söz konusu atamadan önce ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirilmişti. Erdoğan’ın bu kararı AKP kulislerinde dahi ‘Ödüllendirme’ olarak yorumlanmıştı.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ