Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, çelişkili mahkeme kararına rağmen tutuklanarak konduğu Silivri cezaevinden sevenlerine mesaj gönderdi. Murat Ağırel, Silivri’den sevenlerine mesaj gönderdi. Ağırel’in, bir kağıda yazarak ilettiği mesaj yakınları tarafından Twitter hesabından "Silivri'den Murat Ağırel'den mesaj var" notu ile paylaşıldı.

‘KEMALİST BİR TÜRK GENCİYİM, SUSMAYIN’
Ağırel mesajında "Ben Cumhuriyet devrimlerini yaşam biçimi haline getirmiş Kemalist Türk genciyim. Devrimleri savunmanın elbette bir bedeli olduğunu biliyorum. Bizler bunu seve seve ödedik ödüyoruz ödeyeceğiz. Yoksulun parasını yağmalayan hırsızlara, din bezirganlarına, çetelere karşı asla susmayın. Ben bugüne kadar susmadım, bundan sonra da susmayacağım" ifadelerine yer verdi.

İYİ PARTİ’DEN DESTEK
Öte yanda, İYİ Parti İstanbul İl ve 39 ilçe teşkilatı, Murat Ağırel'e destek vermek için Yeniçağ gazetesi binası önünde toplandı. Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel hakkında verilen tutuklama kararını protesto etmek isteyen onlarca İYİ Partili Yeniçağ gazetesi önünde bir araya geldi. Gazete önüne gelenler arasında İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Hayrettin Nuhoğlu, Ahat Andican ve Ümit Beyaz, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve vatandaşlar yer aldı.

BABASI VE ANNESİNDEN DESTEK
Öte yandan Murat Ağırel'in babası ve ablası da gazete önüne geldi. Basın özgürlüğü ve Yeniçağ'a destek dövizleri taşıyan vatandaşlar, "Özgür basın susturulamaz", "Adalet yalıdan yönetilemez", "FETÖ gitti PETÖ geldi" sloganları attı.


"MURAT AĞIREL ONURLU BİR GAZETECİDİR"
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu yaptığı basın açıklamasında, Murat Ağırel’in onurlu bir gazeteci olduğunu vurgulayarak, “Murat Ağırel, doğru ve dürüst haberciliği ilke edinmiş, verdiği haberi namusu bilen, vicdanıyla hareket eden iyi bir gazetecidir. Bizler onunla bir dönem birlikte çalışan arkadaşları olarak onun vatanseverliğine kefiliz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ