Politika
26 Mayıs 2018 ( 7414 görüntülenme )

'İYİ PARTİ'YE FLAŞ TRANSFER'

MHP Genel Başkanlığına aday olduğu dönemde Meral Akşener’i davul zurna ile karşıladığı için MHP’den ihraç edilen Çorum’un Sungurlu İlçesi Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, İYİ Partiye geçti.

BAHÇELİ ÇOK KIZMIŞ

Çorum'da Sungurlu İlçe Belediye Başkanı MHP’li Abdulkadir Şahiner, 16 Mart 2016 tarihinde ilçeye gelen MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın'ı karşıladığı için Devlet Bahçeli’yi kızdırmıştı.

MHP’DEN İHRAÇ

Şahiner'in, 16 Ekim tarihinde toplanan Çorum İl Başkanlığı Disiplin kurulunun yaptığı gizli oylama ile partiden ihraç edilmesine karar verilmişti. Karar, MHP Genel Merkezince onaylanıp Başkan Şahiner'e tebliğ edilmişti.

HAKKINI HELAL ETMEDİ

Şahiner, konuya ilişkin, "Beni partiden ihraç edebilirler ama ülkücülüğümden ve milliyetçiliğimden ihraç etmeye kimsenin gücü yetmez. Genel merkez dahil hakkımı hiçbirine helal etmiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

ARTIK İYİ PARTİLİ

Uzun süredir İYİ Parti'ye geçeceği konuşulan Şahiner, resmen İYİ Partil'i oldu. Miting için Çorum’a gelen Akşener, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ve belediye meclis üyelerine İyi Parti'nin rozetini taktı. Şahinere'den övgüyle bahseden Akşener, "Kendisi benim abimin erkek kardeşi, birbirimize emanetiz. 'Niye ablanı bekletiyorsun' dedim. Allah razı olsun, beni mahcup etmedi" dedi

İYİ ŞEYLER OLACAK

İYİ Parti'ye geçmekten mutlu olduğunu belirten, Şahiner ise, "Türkiye'de iyi şeyler olacak. Mücadelemiz İYİ Parti'de devam edecek" dedi. Mitinge katılar İYİ Parti yöneticileri ve Sungurlu'dan mitinge gelen partililer Şahiner'i tebrik ettiler.

Kaynak: çorumpost/ odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ