12226 görüntülenme07 Ağustos 2020
İYİ Parti sosyal medya hesaplarında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya'da söylediği sözlere soruşturma açılması için savcılara çağrı yapıldı. İYİ Parti'den yapılan açıklamada Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın "Türkiye Cumhuriyeti'nin savcılarını göreve çağrıyorum. Anayasa bellidir. Kanunlar bellidir. Bu ülkenin kurucu liderine hakaret edenin cezası bellidir. Gereğini istiyoruz. Sayın Ali Erbaş'ın da istifasını istiyoruz. Böyle şey olmaz" ifadeleri de yer aldı.

İYİ PARTİ’DEN ‘GEREĞİ YAPILSIN’ ÇAĞRISI

İYİ Parti sosyal medya hesabında bu sözleri içeren görüntülerle birlikte şu mesaja yer verildi: "Devlet adamlığı; istiklal kahramanlarına lanet okumayı değil, dua okumayı gerektirir. Ülkemizin kurucu liderine hakaret etmenin cezası kanunlarda belli. Bunun gereğinin bir an önce yapılması için, Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarını göreve çağırıyoruz.Sayın Ali Erbaş'ın da istifasını istiyoruz. Böyle şey olmaz.”

EŞBAŞKAN
Öte yanda Erdoğan ‘BOP Eşbaşkanıyız’ dediği video yeniden gündeme düştü. Emekli Albay Erdal Sarızeybek BOP Projesinin ne olduğunu facebook ve youtube kanallarında tek tek açıkladı. Projesinde son aşamanın anayasa üzerinde oynanarak Türk Cumhuriyeti Devletinin Anayasasının değiştirilmesi öngörülüyor.

ERDOĞAN ‘BİZ BOP EŞBAŞKANLARINDAN BİRİYİZ’

Sadece 2004-2006 arası geçen iki yılda dönemin Başbakanı Erdoğan’ın ‘Biz Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Presinin (BOP) eşbaşkanlarından biriyiz’ dediği açıklandı. Bir konuşmasında ‘Şu anda demokratik ortak olarak geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika projesi içinde, bu projenin eşbaşkanları olarak Türkiye, İtalya ve Yemen yer alıyor. Bu ülkelerde demokrasi, özgürlükler, egemenlik ve ekonomik kalkınma konularındaki gelişmeleri izleyeceğiz. Elimizden ne geliyorsa, bunu bölge barışı için, bölgenin refahı ve mutluluğu için yerine getirme gayreti içinde olacağız’ dediği kaydedilmiş.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ