Genel
23 Haziran 2018 ( 1347 görüntülenme )

İyi çıkış!.. 'BULUT UYGULAMA'

İYİ Parti, sandıklardaki güvenliği sağlamak için bulut sistemi kurdu. Sandıkların ıslak imzalı sonuçlar anı anına Genel Merkez’e bildirilecek.

İYİ Parti Genel Merkezi, kurduğu elektronik sistemle sandık sonuçlarını yakından takip edecek. Sistemin başındaki kişi olan Antalya Milletvekili Adayı Feridun Bahşi, konuyla ilgiki şu açıklamayı yaptı;


"SANDIK SONUÇLARI ANINDA MERKEZE BİLDİRİLECEK"

“Partinin görevlisi sandık görevlilerinin App Store ve Android Market’ten indirdikleri “İYİ Seçim” uygulaması kritik bir öneme sahip. Bu uygulama ile birlikte partimizin görevlileri, sandıklardan aldıkları sonuçları anı anına genel merkeze gönderecekler.  Sandık müşahitlerimizin ve sandık kurulu üyelerimizin akıllı telefonlarına bu uygulamayı indirdikten sonra, partimizin bünyesinde kurduğumuz bulut sistemine üye olmaları gerekiyor. Sonrasında uygulamaya giriş yapabilecekler.”

SANDIK MÜŞAHİTLERİNE UYARI


Olası seçim manipülasyonları ve erken sonuç açıklama girişimlerine ilişkin duyumlar aldıklarını belirten Bahşi, “Partimiz genel merkezden sonuçları anı anına takip edecek. Burada sandık görevlilerimize büyük önem düşüyor. Kendileri mutlaka bu uygulama ile ıslak imzalı sandık sonuçlarını bize bildirsinler. Henüz sisteme girmeyen müşahitler var. İşlemlerin gün içinde tamamlanması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ