İYİ Partili Meclis üyelerinin ısrarlı sonucu Trabzon'un Ortahisar belediyesi T.C. ibaresine geri döndü. Sözde çözüm sürecinde kaldırılan T.C. belediye tabelasına eklendi.

İYİ PARTİ CHP BİR OLDU TC ASLINA DÖNDÜ
İYİ Partili Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, daha önce verdiği önergenin reddedildiğini ancak mücadeleden vazgeçmedikleri belirterek, "Ana muhalefet partimizin de güçlü desteğiyle T.C.’nin tekrar tabelalarda olması gerektiği yerde yerini aldı. Ortahisar Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Metin Genç bu isteklere kayıtsız kalmadı ve T.C. ibaresine belediye tabelasına taktırdı." dedi.

SIRA TRABZON'DA
Çakıroğlu, AKP’li Trabzon Büyükşehir Belediyesinin de en kısa zamanda T.C. ibaresini eklemesi gerektiğini dile getirdi. İYİ Partili Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, 1 yıldır verdikleri mücadelenin sonucunu aldıklarını söyledi.

NE OLMUŞTU
2019 yılı Kasım ayında yapılan Meclis toplantısında Çakıroğlu, T.C. ibaresinin tabelaya takılmasını talep etmiş ve Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, "Bir yerde bir eksikliği kapatmak için Türkiye Cumhuriyeti diye yazmak için getirmeyelim. Bunu mutlaka yazarak değil yaşatarak yukarıya doğru çıkartarak evet Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyet ilkesine yürüyerek yapalım. Bazıları T.C. ibaresini de küçültmek adına da kullanıyor. Türkiye Cumhuriyeti doğru olanıdır. Bir eksikliğin tezahürü olarak yazmak zorunda kendimizi hissetmeyelim. Kocaman Türkiye Cumhuriyetinin Ortahisar Belediyesiyiz." diyerek teklifi kabul etmemişti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ