3126 görüntülenme 29 Eylül 2021
"Cumhurbaşkanı adayı değilim; ben başbakan adayıyım" açıklaması tartışılmaya devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin başkanlık divanı toplantısında, "Hedef birinci parti olmak" dedi.

‘HEDEF BİRİNCİ OLMAK’
Habertürk Gazetesi'nden Mahir Kılıç'ın haberine göre, Akşener'in "Başbakanlığa adayım" açıklamasının değerlendirildiği toplantıda, başkanlık divanından tam destek çıktı.Akşener, "Partimizin temel hedefi birinci parti olmaktır, bu hedefimiz nettir." diye konuştu.

SİSTEM DEĞİŞECEK, İYİLEŞTİRİLMİŞ GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM VE BAŞBAKANLIK

Hem Akşener hem de Başkanlık Divanı üyeleri İyileştirilmiş Parlamenter Sisteme dönüş ve bundan sonra birinci parti olma hedefi için yoğun tempo içinde çalışma vurgusu yaptı. İYİ Parti kaynakları, Akşener'in "Başbakan adayıyım" diyerek hem hükümet sisteminin değiştirilmesi hem de o değişiklikten sonra birinci parti olma noktasında kararlılık ortaya koyduğu belirtildi.

MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR

İYİ Parti kaynakları, Akşener'in cumhurbaşkanı adayı olmama ve başbakanlık adaylığı kararının yeni olmadığı kaydetti. Öte yanda Akşener yurt gezilerine devam ediyor. Bugün Kırşehir’de vatandaşlar ve esnafla buluşan Akşener sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘Pandemi boyunca devletini yanında arayan Kamanlı kardeşim, Şimdi kredi borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Devlet ciddiyetiyle hareket edemeyen iktidar ise gökyüzüne bakıp ıslık çalmaya devam ediyor...#MilletBiziÇağırıyor” diyerek iktidar sinyalini verdi.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ