AKP’nin Şanlıurfa adaylarının açıklanmasıyla birlikte şok yaşadı. Yerel seçimlerdeki adaylarını açıklayan Cumhur İttifakı’nda aday konusunda anlaşmazlıklar devam ediyor. MHP, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde adayını Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden Mehmet Bucak olarak belirlemesine rağmen AKP’nin de Siverek’ten aday çıkarması dikkat çekti.

AKP SİVEREK ADAYI ŞEYHMUS ADAY

AK Parti Şanlıurfa ilçe adayları açıklandı. Siverek ilçesinde mevcut başkan Resul Yılmaz’ın yerine Şeyhmus Aydın aday gösterildi. Şanlıurfa’da il Başkanlığı tarafından açıklanan ilçe merkez ilçelerde Eyyübiye belediyesinde Mehmet Ekinci yerine Mehmet Kuş, Haliliye ilçesinde ise mevcut başkan Fevzi Demirkol yerine Mehmet Canpolat aday gösterildi.

BUCAK ADAYLIĞINI İLAN ETMİŞTİ

Adaylığıyla ilgili Güneydoğu TV'ye açıklamalar yapan Bucak, "Bir daha Bucak'ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar. Biz seçime değil ölmeye geliyoruz" demişti. Bucak ifadeleri şöyle;

‘MEZAR KAZMAYA BAŞLASINLAR’

"Ben şimdi 180 trilyonluk paramı getirip orada toprağa gömeceğim. Bütün Siverek yesin servetimi, satıp geliyorum. Ben oraya seçime değil ölmeye geliyorum. Bir daha Bucak'ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, kendilerine mezar kazmaya başlasınlar. İlk Karacadağ'a gidiyorum. Hodri meydan. Bucak'ta bu saatten sonra Trump gezemez, Trump. Kimse Bucak imparatorluğunu yıkamaz. Bucak Zümrüdü Anka kuşu gibi küllerinden yaratılır gelir. Adama feleğin sillesini vurur. Bir daha da Siverek'e sokmaz insanı."

Kaynak: Yeniçağ/Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ