Torpil belgelerinin altında imzası olan AKP Tarsus İlçe Başkanı Odatv'ye konuştu: ‘İlgilenmezsen kırılıyorlar...’

AKP Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül’le ilgili torpil belgeleri fotoğrafları dikkat çekti. AKP’li başkan İbrahim Gül imzalı, farklı tarihlerdeki belgelerde, sözlü mülakata ve uygulama sınavına girecek beş kişi hakkında, AKP Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın’dan yardım istendiği öne sürülüyor.

TORPİLİN KAYNAĞI

Torpil belgelerinin ortaya çıkması üzerine önce AKP Mersin İl Teşkilatını arandı, AKP Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül’ün iletişim numarasını alındı. Telefonla ulaşılan AKP’li Başkan İbrahim Gül’e torpil belgelerini soruldu. İbrahim Gül’ün Odatv’ye verdiği yanıt şöyle:

‘ KIRILMASINLAR DİYE VEKİLE YOLLUYORUZ’

“Vatandaş gelip bizden yardım istiyor. Biz de isimleri vekile iletiyoruz. Pek netice alamıyoruz. İlgilenmezsen kırılıyorlar. KPSS sonucu da tutmuyor. Dost, arkadaş diye, başka bir şey değil. Herhangi bir avantaj sağlamıyor. Komisyon zaten yeterli fiziki şartları yoksa eliyor.”

AKP’Lİ MERSİN VEKİLİ: İLK DEFA DUYUYORUM


Telefonla ulaştığımız AKP Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın ise torpil belgelerini yalanladı. Odatv’ye konuşan AKP’li vekil Taşkın, “İlk defa duyuyorum. Bana kimse böyle bir şey gönderemez. Ben kabul etmem. Arayıp sorduğunuz için, hassasiyetiniz için teşekkür ederim” dedi.

NELER YAŞANIYOR

AKP Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül’ün, partisinin Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın’dan zabıt katipliği sınavına girecek olan bir aday için ‘yardım’ talebinde bulunduğu ve Taşkın’a bu talebini dilekçeyle ilettiği iddia edildi. Yapılan sınavda söz konusu aday tüm rakiplerini geçerek 2. Sıraya yerleşti.

DİLEKÇEYLE TORPİL TALEBİ

KPSS’de yeterli puana ulaşarak zabıt katipliği için binlerce aday uygulama sınavlarına girerken, Mersin’de ortaya çıkan bir 'torpil' iddiası gündeme bomba gibi düştü. İddiaya göre, AKP Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül, AKP Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın’a yazdığı bir dilekçe ile söz konusu sınava girecek bir aday için ‘yardım’ talebinde bulundu.

SÖZ KONUSU ADAY 93.33 PUAN ALMIŞ

Sınavdan 4 gün önce ilgili makama gönderilen dilekçede İlçe Başkanı Gül, adayın bilgilerini de verdikten sonra şu ifadeleri kullanıyor: “09.07.2018 tarihinde saat 09:00’da Mersin Akdeniz Zeytinlibahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sözleşmeli zabıt katipliği için uygulama sınavına girecektir Yardımlarınızı bekler, saygılar sunarım.”

Sınavın ardından yayınlanan listede ise dilekçede adı geçen adayın, sözlü sınavdan 93,33 puan alarak başarı listesinde 2. Sırada yer aldığı görülüyor.

Kaynak: Yeniçağ/ Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ