Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2688 görüntülenme )

İşte Jandarmanın Yeni Silahı

Jandarma Genel Komutanlığı'nın bir süre önce açtığı yarı otomatik tabanca alım ihalesi sonuçlanırken, ihaleyi kazanan TİSAŞ Trabzon Silah Sanayi A.Ş, 2 bin 200 adet Zigana F marka tabancayı Jandarma Genel Komutanlığı'na teslim etti.
 Başta ABD olmak üzere 30'a yakın ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla sektöründe önemli bir yere sahip olan TİSAŞ Trabzon Silah Sanayi A.Ş, 20-23 Mayıs 2015 tarihleri arasında, Jandarma Genel Komutanlığı'nın düzenlemiş olduğu 9x19 mm Yarı Otomatik Tabanca Alım İhalesi'ne girdi.

Sırasıyla; 

“Tabanca işlerlik kontrol testi,

Tetik kuvveti kontrol testi,

Yüksek basınçlı atış testi,

Fonksiyonel atış testi,

Mermi hızı kontrol testi,

Parça değişilebilirlik testi,

Dağılım testi,

Zorlaştırılmış atış testi,

55 derece sıcak ve -33 derece soğuk şartlandırma atış testi,

ömür mukavemet atış testi,  düşme testi ve tuz testilerini geçen ve ihaleye giren rakiplerine göre fark oluşturan TİSAŞ Trabzon Silah Sanayi A.Ş, ihaleye konu olan ZİGANA F marka tabancalarını, 10 Kasım 2015 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı' na teslim etti.

 Konuyla ilgili bilgi veren TİSAŞ Yönetim Kurulu üyesi Gökçen Alemdaroğlu, TİSAŞ'ın 1993 yılında başlayan macerasında gelinen noktayı özetledi. Yıllık 45 Bin adet tabanca üretim kapasitesine sahip olan TİSAŞ'ın 7.65 mm ilk tabancası Fatih 13'ü 1994 yılında üretmeye başladığını hatırlatan Alemdaroğlu "Dünya markaları ile rekabet etmek, müşterilerine çağdaş ürün ve hizmet sunabilmek amacıyla TİSAŞ, araştırma ve geliştirmeye özel bir önem vermiş, bu doğrultuda pek çok ilke imza atmıştır. Üretimi devam eden Zigana modellerinin 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri, ithalatına ve bu ülkede kullanımına izin vermiştir" dedi.Alemdaroğlu, Türk Savunma Sanayii'nde tabanca üretiminde önemli bir yere sahip olan firmalarının son olarak Jandarma Genel Komutanlığı'nın açtığı yarı otomatik tabanca alım ihalesini tek başına kazandığına dikkat çekerek "Amacımız; silah sektöründe sürekli gelişim içinde olmak, değişen ve gelişen talepleri doğrultusunda ürünler üretmek ve böylece global rekabet ortamında ismi marka olarak anılan, özellikle tercih edilen ve aranılan lider bir kuruluş olmaktır. Bilgi ve deneyimi teknoloji ile birleştirmek, müşteri talepleri doğrultusunda Ar-Ge'ye dayalı ürünler tasarlamak, üretmek, sürekliliğini sağlamak, azami ölçüde Savunma sanayimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olmak temel hedeflerimizdir. Bu doğrultuda firmamız dünyanın değişik ülkelerinde düzenlenen fuarlara davet edilmekte ve gelen taleplere karşılık vermektedir" şeklinde konuştu.Alemdaroğlu, üretimlerinin yüzde 90'nının dış pazara yönelik olduğunu, yüzde 10'unun ise iç piyasaya pazarlandığını ifade ederek 2016 yılı itibariyle yeni silah modelleriyle ve daha da güçlendirilmiş teknolojik altyapısıyla Türk Savunma Sanayii'ne önemli katkılar sağlamaya devam edeceklerini ve inovasyonda kalite çıtasını yükseltmeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi. IHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ