Dünya
08 Aralık 2016 ( 2484 görüntülenme )

İstanbul’un göbeğinde ‘hilafet’ toplantısı

HİLAFETİN kaldırılmasının 92. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Hilafet Konferansı, dün Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yapıldı
 KÖKLÜ Değişim Dergisi tarafından düzenlenen, Hiz-but Tahrir yöneticilerinin konuşmacı olarak katıldığı “Hilafet Konferansı”nda, salonda bulunan Atatürk posteri, katılımcıları rahatsız etti.   

  Konferansta konuşan İlmi ve Kültürel Araştırma Vakfı (İLKAV) Başkanı Mehmet Pabak salonun her iki tarafında asılı bulunan Atatürk posterlerini hedef alarak, “Hilafeti kaldırttılar. Hilafetin kaldırılışı sonucunda biz bugün burada, bu konunun nasıl bir dağılmaya sebep olduğunu ve ne hale geldiğini konuşurken bile, hilafeti kaldıranların gölgesinden kurtulamıyoruz. İki tarafta onların resimleri var” sözleriyle rahatsızlığını dile getirdi. Pabak, Atatürk posterinin varlığını “zulüm” olarak niteledi ve belediyelerin Atatürk resmi asmamasını istedi.
Programın sunucusu ve diğer konuşmacılar da aynı konuya değinerek, salonda Atatürk posterleri asılmasını eleştirdi ve konferans öncesi bu konuda Belediye’nin Kültür Merkezi Müdürü ile tartıştıklarını belirtti. 
İmkan-Der Başkanı Murat Özer ise “Açıkçası bu topraklarda, bu konferansın yapılmasından dolayı, sağımızda ve solumuzdaki artık bize bakamayan o resmin ıstırap içinde olduğunu görüyor ve onun mutluluğunu sizlerle paylaşıyorum” dedi.
 
Kale-Der Başkanı Ahmet Kalkan da Atatürk heykellerini hedef aldığı konuşmasında okullardaki milli törenler ve saygı duruşlarını “putperest ayinlere” benzeterek “Bu ülkede, çocuklarımız her hafta putların karşısında saygı duruşunda bulunmak durumundalar” dedi. 

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ