Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2436 görüntülenme )

İstanbul trafiği 410 gün felç olacak!

3. etap metro çalışmaları nedeniyle...

İstanbul'da MecidiyeköyMahmutbey 3. etap metro çalışmaları nedeniyle 5 Mart'tan itibaren 410 gün süreyle inşaat alanı trafiğe kapatılıcak.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; Mecidiyeköy Metro İstasyonu 3. Etap inşaat çalışmaları sebebiyle, inşaat alanı trafiğe kapatılacak.
Mecidiyeköy İstasyonu Batı Konkors (girişçıkış) yapısı imalat çalışmaları sebebiyle, 5 Mart 2015 Cumartesi günü saat:23.00’dan itibaren 410 gün süreyle ŞişliMecidiyeköy ve MecidiyeköyŞişli İstikametinde uygulanmak üzere Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi hazırlandı.
Buna göre:
1. ŞişliMecidiyeköy İstikametinde:
Büyükdere Caddesi’nin, Aytekin Kotil Caddesi ile Ortaklar Caddesi arasında kalan kesiminde 2. Etapta yapılan kısmi şerit daraltması kaldırılarak, bu aşamada, bu yöndeki taşıt trafiği 2 şeritten 3 şeride çıkarılacak, yaya kaldırımı 4 metreden 8 metreye çıkarılacak.
2. MecidiyeköyŞişli istikametinde:
Ortaklar Caddesinden Aytekin Kotil Caddesine Bahçeler Sokak üzerinden tek yön 2 şerit olarak taşıt trafik akışı sağlanacaktır.
Mecidiyeköy Yolu Caddesi üzerinden devam eden araçlar D100 Karayolu altındaki Bağlantı Yolu ile önce Geçit Sokak ve ardından Abidei Hürriyet Caddesi’nden ilerleyerek Büyükdere Caddesi’nin Şişli tarafına ulaşabileceklerdir. (Ek’li Trafik Sirkülasyon Projesi ve İllüstrasyonda gösterilen şekilde)
3. Aytekin Kotil Caddesi’nin Büyükdere Caddesi bağlantısı kısmında ise Trafik Işığı Düzenlemesi ile taşıtların Şişli yönüne katılımı sağlanacaktır.
4. Üçüncü Etap Çalışmaları Kapsamında; Metrobüs ve Metro yolcusu aktarımını sağlayan ve Büyükdere Caddesi altında yeralan yolcu altgeçidi genişletilerek Alt Meydana dönüştürülecektir. Bu çalışmalar boyunca Metrobüsten gelen yayalar, Büyükdere Caddesinde yüzeye çıkarak trafik ışıklı yaya geçidi ile karşıya geçecek, 8 metreye çıkarılan kaldırımdan Metroya aktarım sağlanacaktır. (sözcü)
    

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ