Politika
02 Ekim 2017 ( 721 görüntülenme )

İSTANBUL SALLANIYOR... 16 AKP'Lİ BAŞKAN TOPUN AĞZINDA!

'İstanbul'da 16 AK Partili başkan mercek altında'


Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı görevinden istifasını ilk duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul'da AK Partili 16 belediye başkanının mercek altında olduğunu söyledi. 

Yarkadaş'a göre önemli bir büyükşehir belediye başkanının oğlunun tüm ticari ilişkileri de mercek altına alındı.

16 AKP'Lİ BAŞKAN TOPUN AĞZINDA

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Topbaş’ın istifasıyla başlayan süreç devam edecek. AKP’li başkan ve meclis üyelerine artık rahat yok. 3’ü büyükşehir olmak üzere, 49 belediye başkanı daha topun ağzında” diye konuştu.

Sözcü'nün aktardığına göre, Yarkadaş, sözlerine şöyle devam etti:

“AKP Genel Merkezi, İstanbul’daki AKP’li 16 belediye başkanının malvarlığı ve ilişkilerini masaya yatırdı. Topbaş’la başlayan dalga, İstanbul’u da vuracak. AKP’de FETÖ paranoyası yaşanıyor. Herkes birbirinden kuşkulanıyor. Seçime kadar iki bine yakın meclis üyesinden de kurtulmaya çalışıyorlar."

'HER AN DÜĞMEYE BASABİLİRLER'

Önemli bir büyükşehir belediye başkanının oğlunun tüm ticari ilişkilerinin de mercek altına alındığını söyleyen Yarkadaş, “Kaçakçılık ve Organize Şube’nin çok önemli bulgular elde ettiği konuşuluyor. Her an düğmeye basıp koltuğunu elinden alabilirler” ifadesini de kullandı.

'EN AZ YÜZDE YETMİŞİNİN İFADE VERMESİ GEREKİR'

AK Parti’deki istifa dalgasının süreceğini belirten CHP’li vekil, “Gerçek bir soruşturma süreci yürüse, AKP’li yöneticilerin yüzde yetmişinin savcıya ifade vermesi gerekir” dedi.

'ÜZERİNE GÜBRE DÖKTÜRDÜĞÜ ADALET KENDİSİNE DE GEREKTİ'


İstifa eden Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in 'Adalet Yürüyüşü'nün olduğu alana gübre döktürdüğü iddiasını tekrar gündeme getiren Yarkadaş, “Her şeye rağmen, Keleş’in adaletsizliğe uğramasına da göz yummayız. Üzerine gübre döktürdüğü adalet, gün geldi Keleş’e de gerekti… Bu da herkese ders olsun” diye konuştu.

Yarkadaş, istifa ettirilen AK Partili belediye başkanlarının mal varlıklarına el konulması sürecinin başlayabileceğini de öne sürdü.

Kaynak: Sözcü/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ