1110 görüntülenme 22 Mart 2020
Korna virüs salgınının daha ciddi boylara gelmemesi için yapılan ‘Evde kal’ çağrılarına rağmen vatandaşlar İstanbul’da sahillere ve parklara akın etmeye devam ediyor. Sahil yollarında trafik durma noktasına gelirken, bir çok vatandaşın deniz kenarında balık tuttukları ve ‘sosyal mesafeye’ uymadıkları görüldü.

POLİS UYARI: ‘EVDEN ÇIKMAYIN’
İstanbul’da polis ekipleri yaptığı uyarıda vatandaşları sokağa çıkmamalarını ve evlerinde kalmaları gerektiğini belirtti. İstanbul’da polis ekiplerinin sahilde gezen vatandaşlara yaptığı uyarı şöyle: “Değerli İstanbullular evlerinizde kalmanız sizlerin ve sevdikleriniz için hayati derecede önemlidir. Zaruri olmadıkça sokağa çıkmayınız”

İSTANBUL VALİSİ UYARDI
Öte yandan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbullulara zorunlu ihtiyaçlar dışında sokağa çıkmamaları uyarısında bulundu. Vali Yerlikaya yazılı açıklamasında şunları söyledi:“Sevgili İstanbullular, Baharı karşıladığımız bugünlerde aynı zamanda Covid-19 yeni tip Koronavirüs salgınıyla mücadele ediyoruz. Ülkemizde bu konuda başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlıklarımız, yetkili bütün makamlar ve valiliğimizce sürekli tedbirler alınmakta ve siz kıymetli vatandaşlarımızla paylaşılmaktadır. “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ