Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2476 görüntülenme )

İstanbul Kara Teslim Oldu

İstanbul'da gün boyu aralıklarla devam eden kar yağışı, gece boyunca etkisini artırarak sabah saatlerinde de devam ediyor. İstanbul'da hayat durdu.
 İstanbul’da gece boyu devam eden kar yağışı sabaha karşı etkisini iyice artırdı. Onlarca araç karla kaplı yollarda kaldı. Birçok vapur seferi iptal edildi.

TEM ve D-100′de trafik durma noktasına geldi. Birçok ara yolda trafik akışı durdu.

Milyonlarca İstanbullu yollarda mahsur kaldı.İstanbul’da dün sabah başlayan kar yağışı gece de aralıklarla devam etti.Kar yağışı saat 06.00’dan itibaren etkisini artırdı. İşlerine gitmek için özel araçları ve toplu taşıma araçlarıyla yola çıkan vatandaşlar yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden yollarda kaldı. Unkapanı Köprüsü çıkışından itibaren Taksim istikametine onlarca araç Tarlabaşı Bulvarı’ndan çıkamadı. Patinaj çeken araçlar ilerlemeyi başaramadı. Bazı sürücüler araçlarına zincir takarken bazı sürücüler de geri dönerek ters yönde ilerledi. Yolda kalan toplu taşıma araçlarından inen vatandaşlar da yollarına yürüyerek devam etti.

Ticari taksi ile hastaneye gitmek için yola çıkan iki kadın da taksi yolda kalınca kar ve tipi altında yürümek zorunda kaldı. Şehmuz Sağlam adlı ticari taksi sürücüsü, “Burası tuzlanmayacaksa neresi tuzlanacak” diyerek duruma tepki gösterdi.VAPUR SEFERLERİ İPTAL

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkisini arttıran tipi ve yoğun kar yağışı deniz ulaşımını da olumsuz etkiledi. Tipi nedeniyle Şehir Hatları’nın Kadıköy – Beşiktaş , Kadıköy – Eminönü, Kadıköy – Kabataş, İstinye – Küçüksu ve Çengelköy – İstinye seferleri iptal oldu.OKULLAR TATİL!

İstanbul Valiliği kent genelinde okulları tatil etti. İstanbul dışında; Iğdır, Zonguldak, Balıkesir, Erzurum, Kocaeli, Niğde, Rize, Giresun, Yozgat, Kastamonu, Bolu, Düzce, Karaman, Nevşehir, Tokat, Sivas, Karabük, Samsun, Çorum ve Hakkari’de de (bazıları ilçe bazında) eğitime ara verildi.
Asıl ‘felaket’ bugün

Türkiye’nin günlerdir beklediği etkili kar ve soğuk hava, dün öğle saatlerinden itibaren yurdun büyük bölümünü ‘vurdu’.
Sabah hafif başlayıp öğlene doğru etkisini artıran kar yağışına bir de hızı saatte 70 km’yi bulan şiddetli poyraz eklenince, Türkiye’nin neredeyse tümü ‘buz tuttu”! Öte yandan, İstanbul’da dün öğleden sonra başlayan kar yağışı gece saatlerinde aralıklarla etkili oldu.KAR YAĞIŞI İSTANBUL’DA GECE DE DEVAM ETTİ

İstanbul’da dün öğleden sonra başlayan kar yağışı gece saatlerinde aralıklarla etkili oldu.

Ara ara kuvvetlenen yağış Esenler ve Bağcılar’da yerleri beyaza bürüdü. Belediye ekipleri yollarda tuzlama çalışması yaparken, araçların yolda ilerlemekte güçlük çektiği görüldü.Okulların tatil ilan edilmesini fırsat bilen çocuklar da sokaklarda kartopu oynayarak kar yağışının tadını çıkardı.Anadolu Yakasında da bazı bölgeler tamamen beyaza büründü. Kar yağışını ve okulların tatil olmasını fırsat bilen vatandaşlar  geç saatlere kadar karın tadını çıkardı. Bazı vatandaşlar da beyaza bürünen parklarda selfie çektirmeyi ihmal etmedi.İSTANBUL’DA DÜN ‘İYİ GÜNÜMÜZDÜ’

Karadenİz üzeriden gelen hava kütlesi ve kuvvetli poyrazın etkisiyle İstanbul genelinde beklenen kar yağışı da, dün sabah saatlerinden itibaren başladı.

Sabah saatlerinde etkisiz ve bazı bölgelerde olsa da, öğleden sonra etkisini artıran kar yağışı, en yoğun olarak Tuzla, Pendik ve Kartal’da etkisini gösterdi. Avrupa yakasında da yüksek kesimlerde aralıklarla kar yağışı etkili oldu. Halkalı civarında da kısa süreli dolu yağdı. Sürücülerin yağış nedeniyle yavaş ilerledikleri görüldü. Kentte kar yağışı gece daha da yoğunlaştı. Meteoroloji 1. Bölge Müdürü Ergün Güler, Karadeniz üzerinden gelen hava kütlesi ve saatte hızı 40 kilometreyi aşan kuvvetli poyrazın havayı soğutmasıyla, sıcaklığın hızla 4 derecelerin altına düştüğünü söyledi.

TİPİ OLARAK ARTACAK

Bu nedenle Anadolu yakasında yüksek kesimlerden başlamak üzere Beykoz, Ümraniye, Üsküdar, Kartal, Çekmeköy, Şile, Avrupa Yakası’nda ise Çatalca, Şişli, Beylikdüzü ve Sarıyer’de kar yağışının aralıklarla başladığını belirten Güler, karın tipi şeklinde yoğun olarak devam etmesinin beklendiğini söyledi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ