Politika
15 Eylül 2020 ( 2970 görüntülenme )

İstanbul İzmir ''Dalga Geliyor'

İzmir merkezli 28 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki kripto yapılanmasına yönelik operasyonda 48'i muvazzaf 66 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

48’İ MUVAZZAF 66 ASKER HAKKINDA YAKALAMA KARARI
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının, FETÖ'nün TSK içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, ankesörlü veya büfe telefonlarından örgütün "mahrem imamları" olarak nitelendirilen terör örgütü yöneticileriyle görüştükleri öne sürülen 48'i muvazzaf 66 şüpheliyi yakalamak amacıyla çalışma başlatıldı. İzmir merkezli 28 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

DENİZ HAVA KARA JANDARMA
Haklarında gözaltı kararı verilen 66 zanlıdan 19'unun Kara Kuvvetleri, 18'inin Hava Kuvvetleri, 24'ünün Jandarma, 2'sinin Sahil Güvenlik ve 3'ünün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mensubu astsubay oldukları, 48'inin de halen görev yaptığı öğrenildi. Operasyonda Foça İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yapan Yüzbaşı Ç.E'nin de gözaltına alındığı bildirildi.

DÜN DE İSTANBUL MERKEZLİ 21 İLDE OPERASYON YAPILMIŞTI

FETÖ'nün, TSK içerisindeki mahrem yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 21 ilde operasyon düzenlendi. Operasyonda muvazzaf Albay ve alt rütbelerdeki askerlerin de bulunduğu 53 şüpheli için gözaltı kararı verildi.

53 ŞÜPHELİ ASKERE GÖZALTI KARARI
Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının tespiti için yürütülen ‘Ankesörlü telefon soruşturması’ kapsamında 21 ilde 76 adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. Operasyon kapsamında muvazzaf albay, yüzbaşı, üsteğmen ve KHK ile ihraç edilen askeri personelin bulunduğu 53 şüpheli için gözaltı kararı verildi. Devam eden operasyonlarda 23 kişi gözaltına alınırken adreslerinde aramalar yapıldığı belirtildi.

Kaynak: Ajanslar/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ