Genel
26 Haziran 2017 ( 1610 görüntülenme )

İSTANBUL GÖRÜNDÜ... ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE BÜYÜK COŞKU!..

İstanbul'a yaklaştıkça...

CHP'nin başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 12. gününde yürüyüşe katılanlar ile yoldan geçen bazı sürücüler arasında gerginlik çıkması üzerine, yarından itibaren görevli yeleği giyecek 25 vekilin kortejde aralara yerleştirilmesi kararlaştırıldı.

Öte yandan Ak Parti kurucularından Abdüllatif Şener de 'adalet' döviziyle yürüyüşe destek verdi.

Bolu Dağı'nda devam eden yürüyüşte, molanın ardından 3. etap başlamadan önce CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de parti otobüsünden provokasyon uyarısı yaptı.

Özel, şöyle konuştu:

"PROVOKASYONLARA ASLA İZİN VERMEYİNİZ"

"Bundan sonra arabayla gelip yanımızda durup bize saldırsalar dahi karşılık vermeden yürüyüşe devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte bu kitleyi asla ve asla barışçıl bir yürüyüş yapan, adalet talebini dile getiren kitle olmaktan farklı gösterecek başka başka sloganlar, çok sevdiğimiz slogan dahi olsa, sadece ya 'adalet adalet', ya da 'hak hukuk adalet' diye bağırıyoruz. Sayın genel başkanın hepinizden özel ricası budur. 

ADALET SADECE ADALET İSTİYORUZ"

"En sevdiğiniz slogan dahi olsa bu bir partiye ait yürüyüş olmadığı için her farklı slogan kitleyi biraz azaltabilir. Birilerinin gönlünü kırabilir. Yürüyeceğiz, vardığımız yerde milyonlar olacağız. Bugünkü varlığımızı tarih unutmayacak."

AĞLAYARAK GELEN KADININ ELİNİ ÖPTÜ

Uyarının ardından Kılıçdaroğlu, kortejin önüne geçip, 'Hak hukuk adalet' sloganı atarak yürüyüşe tekrar başladı.

Bu bölümde eski AK Parti kurucularından Abdüllatif Şener, Kılıçdaroğlu'nun yanında 'adalet' döviziyle yürüyerek destek verdi. 

​Kılıçdaroğlu, yolda ağlayarak yanına gelen bir kadının elini öptü.

AK PARTİ BAYRAĞI AÇAN GRUBA ALKIŞLA KARŞILIK

Bolu Dağı'nın zirvesinden aşağıya doğru inen Kılıçdaroğlu, yamaçta AK Parti bayrağı açan bir gruba da alkışlayarak karşılık verdi.


Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, son etapta 6 kilometre yürüyerek 12. günü tamamladı ve Düze il sınırına girmiş oldu. Kılıçdaroğlu, Bolu Dağı'ndaki Varan tesislerindeki kamp alanında geceyi geçirecek.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ