Türkiye yerel seçimleri geride bırakırken İstanbul’daki yapılan itirazlar tartışmalara neden oluyor. AKP Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Oylar yeniden sayılabilir” derken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Sarıbal yaptığı paylaşımda, “İstanbul’da yeni karar ; valilik ilçe seçim kurulu üyelerinin isim ,soy isim, TC numarası ve cep telefonu numarasını talep etmekte; neden i derhal açıklanmalı hangi gerekçe ile istiyorsunuz” diye yazdı.

‘SEÇİM KURULU ÜYELERİNİN BİLGİLERİNİ NEDEN İSTİYORSUNUZ’

Sarıbal, “Valilik bu bilgileri ilçe seçim kurullarından alabilir; almıyor üyelerin bu bilgileri verme zorunluluğu yok. Peki amaç; korkutarak baskı yapmak; ne yaparsanız yapın kaybettiniz anlayın devletin gücünü bir kişi için kullanmayın!” dedi.

KARAGÜL: ‘İSTANBUL’DA SEÇİM YENİDEN YAPILMALI’

Öte yandan kamuoyunda tam bu tartışmalar yaşanırken Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül, “İstanbul'da seçimler yeniden yapılmalı” diye tweet attı. 

Sosyal medyada tepki çeken bu paylaşımının devamında ise Karagül, “Çünkü: 31 Mart'ta Türkiye'ye, seçimler üzerinden, açık bir darbe yapıldı. Bu, seçim hilesi ve yolsuzluk değil, çokuluslu müdahaledir. Operasyon FETÖ ve kripto PKK'lılar üzerinden yürütüldü. Ama arkasındaki akıl, 15 Temmuz aklıdır” ifadelerini kullandı.

ÇELİK: ‘GEREKİRSE OYLAR YENİDEN SAYILIR’

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, seçim sonrasında açıklamalarda bulundu. Çelik, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun imzasını da eleştirdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulunuyor. Ömer Çelik, Ekrem İmamoğlu’nun Anıtkabir’de “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı” imzası atmasını eleştirdi. AKP'nin itirazlarına ilişkin de Çelik, "Gerekirse oylar yeniden sayılır" ifadelerini kullandı. Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

‘KARA PROPAGANDA YAPILIYOR’

“Kara propogandaları yoğunlaştırıyorlar. Bundan neyi kastettiklerini biz anlıyoruz. Türkiye'nin elinin güçlenmesini istemiyorlar. Bunların son zamanlarda yoğunlaştırdıkları haber alanlarından bir tanesi son derece meşru, yasal itiraz sürecidir. Hukuka göre yürüyen itiraz süreci hakkında kara propagandayı yürürlüğe sokuyorlar.”

‘DİKTATÖRLERİN MEDYASI’

“ Müthiş rahatsızlar. Kesinleşmiş bir sonuç olmadığı halde AK Parti'nin sonucu değiştirmeye çalıştıklarından bahsediyorlar. Türkiye'de sürecin şeffaflığından ya haberleri yok ya da yönlendirmek istiyorlar. Seçim neticesinde birtakım diktatörlere yakın gazetelerde Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatıyla ilgili haberleri ibretle not ediyoruz.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ