YSK'nın kesin olmayan sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı Millet İttifakı'nın İstanbul adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu kazandı.

İmamoğlu kesin olmayan sonuçlara göre seçimin galibi olmasına rağmen seçime itiraz etmeye hazırlanan AKP İstanbul'un dört bir yanına seçimi kazanmış gibi 'Teşekkürler İstanbul Gönül Belediyeciliği Kazandı' yazılı pankartlar asıyor. 08:11 - 2 Nisan 2019

EKREM İMAMOĞLU KAZANDI

YSK’da kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu oldu. AKP seçim sonucuna itiraz edeceğini açıklarken Anadolu Ajansı dahil bütün gazeteler seçim haritalarında İstanbul’u CHP’nin adayını kazandığını belirtiyor.

SOKAKLARDA YILDIRIM AFİŞLERİ

Fakat AKP İstanbul’un dört bir yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’nin Anadolu Ajansı verilerine göre seçimde ikinci olan adayı Binali Yıldırım’ın fotoğraflarının yer aldığı pankartlar daha da yoğun bir şekilde asılmaya başlandı.

TEM ile birlikte İstanbul’un en işlek otoyolları arasında bulunan E-5’te Erdoğan ve Yıldırım’ın fotoğraflarının bulunduğu ‘Teşekkürler İstanbul, Gönül Belediyeciliği kazandı’ yazısı bulunan pankartı asılıyor. Hemen hemen her üstü geçitte bu pankartlardan var. Bu pankartların olmadığı üst geçitlerde ise İBB’nin geçmiş dönem faaliyetlerini anlattığı afişler yer alıyor.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ