Politika
01 Haziran 2019 ( 1156 görüntülenme )

İSPARK Sorusuna ACAYİP YANIT: 'BENİM DE KAFAM ALMIYOR'

Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Binali Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında "İSPARK nasıl zarar ediyor?" sorusuna, "Onu ben de anlamış değilim. Benim de kafam almıyor. Anlam veremedim. Göreve gelirsek inceleyeceğiz" diye yanıt verdi.

YILDIRIM’ ONU BEN DE ANLAMIŞ DEĞİLİM


TV5 televizyonunda Mustafa Yılmaz’ın Seçim Özel programına konuk olan Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Yılmaz’ın İSPARK nasıl zarar ediyor sorusuna ilginç bir cevap verdi. Binali Yıldırım, “Onu ben de anlamış değilim. Benim de kafam almıyor (İSPARK’ın zarar etmesine) ben de anlam veremedim. Göreve gelirsek inceleyeceğiz” dedi. Vaatlerini sıralayan Yıldırım, İSPARK’ta ilk 1 saati ücretsiz yapacağız diyerek sözlerine devam etti.

SAYIŞTAY DENETİMDEN KAÇIRILDI


Yıldırım'ın açıklamasına yanıt veren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Sayıştay'ın son iki yıldır İSPARK'ta denetim yapmadığına dikkat çekerek “2017 ve 2018'de Sayıştay İSPARK'ı inceleyemedi, izin verilmedi. CHP'li, MHP'li, HDP'li bütün belediyelerin şirketleri Sayıştay denetimine tabi ama İBB şirketleri değil. Bu çok açık net. Yıldırım'ın dediği gibi: Çaldılar, çaldılar, çaldılar” dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ