Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleşen bir etkinlikte Atatürk'e hakaret eden Hamza Andreas Tzortzis'in Bilal Erdoğan'ın vakfı TÜGVA'nın etkinliğine de katıldığı ortaya çıktı. Hamza Andreas Tzortzis Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen bir etkinlikte Atatürk'e “Şeytan” diyerek hakaret etmişti.

TÜGVA’DAN PLAKET

Tzortzis'in, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) etkinliklerine katıldığı için plaket aldığı ortaya çıktı.Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) etkinliklerine Hamza Andreas Tzortzis’in katıldığını hükümet medyası A Haber’in de haber yaparak sosyal medyada paylaştığı görüldü.

NELER YAŞANIYOR?

Geçtiğimiz gün Boğaziçi Üniversitesi’nde, Boğaziçi İslam Topluluğu tarafından düzenlenen bir programda konuşan Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis, Atatürk’ten “şeytan” olarak bahsetti. Tzortis'in Atatürk'e "şeytanın dostu" iması yaptığında ise öğrencilerin gülüşüp alkışlaması dikkat çekti. İsim vermeden Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını işaret eden Tzortis, skandal konuşmasında, şu ifadeleri kullandı;

'ŞEYTANIN DOSTU'

“İslam’ı bu ülkeden kaldırmak istediler. Bu, bu kadar basit. Eğer kendi tarihinizi okursanız, bu şahsın ve diğerlerinin bu ülkeden, memleketinizde İslam’ı kaldırmak istediğini anlarsınız. Beni de onun bu memlekette ne kadar çok resmi olduğu ilgilendirmez. Sonuçta dininizi ortadan kaldırmak için bir uğraş verdiler. Örtünmeyi kaldırdılar, ezanı kaldırdılar, Arapça'yı kaldırdılar, İslami eğitimi kaldırdılar. Bu Allah’ın dostu mudur yoksa şeytanın dostu mudur?” dedi.

TİMAŞ'TAN KİTABI ÇIKTI İngiliz asıllı Yunan yazarın bir kitabı ise, Türkçe'ye tercüme edilerek Timaş Yayınları tarafından basıldı. Mayıs ayında piyasada olacak olan kitabın Timaş Yayınları tarafından Türkçe basımının yapıldığını Tzortis Twitter hesabından duyurmuştu.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan skandal, sosyal medyada gündemin ilk sırasında yer aldı. Sosyal medya kullanıcıları #Ozurdilebogazici etiketiyle attıkları twitlerde, Atatürk hakkında skandal ifadeler kullanan Hamza Andreas Tzortzis'e ile Boğaziçi Üniversitesi'ne tepki gösterdi. Konuyla ilgili birçok siyasi de aynı etiketle twitler atarak, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan skandala tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ