Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Atakule'de gençlerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı'nın tüm sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan buluşmada 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘BEN DE BİR EKONOMİSTİM’

Ekonomideki gidişata ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı, "Bizim sıkıntımız enflasyon. Düşüş hafif de olsa başladı. Faizi aşağı düşürdükçe enflasyon aşağı düşecektir Patates, domates filan değil mesele" ifadelerini kullandı.

 "Ben de bir ekonomistim" diyen Erdoğan, "Keynes ve Smith'in iki ayrı yaklaşımı var. Birinin yaklaşımında enflasyon faiz doğru orantılıdır, diğerinde ters orantılıdır. Siz faizi azaltırsanız, enflasyon artar, artırırsanız azalır. Diğerinde de faizi azaltırsanız azalır. Benim iddiam budur" diye konuştu.

ERDOĞAN: ‘BELEDİYELERİN ÇOĞU ŞU ANDA BATIK, MAAŞ ÖDEYEMİYORLAR’

Önceki gün yaptığı konuşmada Türkiye'nin ekonomisinin yerel başkanlar tarafından düzeltilemeyeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Belediyelerin çoğu şu anda batık. Türkiye'nin ekonomisinin sorumlusu benim. Yerel yöneticilerin yapacağı hiçbir şey yok" dedi.

‘BELEDİYELERİN ÇOĞU ŞU ANDA BATIK, EKONOMİNİN SORUMLUSU BENİM’

Erdoğan, "Ya şu anda belediyelerin çoğu batık. Bitik. Personelinin maaşını ödeyemiyor, yerel seçimler bitecek bunlar sanki Türkiye’nin ekonomisini düzeltecek. Türkiye ekonomisinin sorumlusu benim ben. Şu anda devletin başında kim var? Tayyip Erdoğan var. Kim var? 14 tane bakanı var. Kim var? Yardımcıları var." ifadesini kullandı ve şöyle devam etti:

‘YENİ ADIMLAR ATACAĞIZ’

"Yatırıma, üretime, büyümeye, istihdama destek verecek bir ekonomik yapının inşası için çok önemli adımlar atacağız. Sizlere afaki, ucu açık, belirsiz bir gelecekten söz etmiyorum. Seçimlerden sonraki birkaç ay içinde tüm bu adımları inşallah atmış olacağız. Yarın cuma öbürsü gün cumartesi iki gün var sandığa gitmeyenleri de alıp sandığa götüreceksiniz."

ERDOĞAN ‘HATALAR VAR, MİLLET ÖFKESİNDE HAKLI’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uşak'ta yaptığı mitingde hatalarının olduğunu ima edip bu hatalardan seçim sonrası döneceklerini irade ederek şunu söyledi;

‘MİLLET ÖFKESİNDE HAKLI’

“Milletimiz kırgınlığında, öfkesinde haklı mıdır? Elbette haklıdır. Hatadan münezzeh olan sadece ve sadece Rabbimizdir. İnsanın olduğu her yerde hata da eksik de yanlış da olur. Önemli olan hasbi niyetle bunları düzeltme, bu iradeyi ortaya koymaktır. İnsanın olduğu her yerde hata da eksik de yanlış da olur. Önemli olan hasbi niyetle bunları düzeltme, bu iradeyi ortaya koymaktır”.

‘İNŞALLAH SEÇİMDEN SONRA’

“ 16 Nisan Halk Oylaması’nın ardından partimizin başına yeniden döndüğümüzde, bu iradeyle pek çok adım attık. Görüyoruz ki bunları devam ettirmemiz gerekiyor. İnşallah seçimlerden sonra tüm bu konuları masaya yatıracak, kibriyle saygısızlığıyla yanlışıyla kabalığıyla milletimizi üzen kim varsa hepsini de biz üzeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü/ Sputnik News/ Yeniçağ/ DW Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ