10329 görüntülenme 05 Ocak 2022
TBBM'de gündemi oluşturan önemli konular görüşülmeye devam ediyor. CHP'nin 20 Aralık'ta yaşananlara ilişkin verdiği önerge dışında; sermayeye verilen liman işletmelerinin sürelerinin uzatılmasına ilişkin öneri de görüşülüyor.

İHALESİZ KIYAK
Liman işletmelerinin 49 yıllığa tamamlanması teklifine tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de yaptığı konuşmada yandaş şirketlerin Erdoğan'dan iktidardan gitmesi durumunda kendilerini garanti almasını istediğini söyledi.

‘MÜTEAHHİTLER ERDOĞAN SONRASI KENDİLERİNİ GARANTİYE ALMAK İSTİYOR’
"Millet İttifakı iktidara gelirse diye kaygı duyuyorlar" diyen Özkoç, ''Çıkıp Cumhurbaşkanı'na sizin olmadığınız zamanda da bizi garanti altına alın diyorlar. Ne yapıyorlar: Daha süreleri bitmeden ve tekrar ihaleye çıkarılmadan limanların süreleri 49 yıllığına çıkarılıyor" ifadelerini kullandı. İktidara ve Cumhur İttifakı'na sorular yönelten Özkoç, şu ifadeleri kullandı:

‘KATAR’A İHALESİZ UZATMA’

"Buradan soruyorum: Esnafa, işçiye böyle bir imkan veriliyor mu? Hayır. Kime veriliyor: Katar'a veriliyor. Antalya limanı Katarlıların. Şimdi Katar'ın limandaki süresi 49 yıllığa tamamlanıyor. Bunlar aynı zamanda beşli çete için yapıyorlar. Şu anda Limak'ın işlettiği İskenderun Limanı 2048'den 2061'e uzatılıyor. Albayrak Holding'lerin işletmeleri 49 yıllığına çıkarılıyor.

‘MİLLETİ YİYE YİYE BİTİREMEDİLER’
“Ciner grubu, ne Ciner'miş arkadaş ya. Milleti yiye yiye bitiremediler. Neden Limak'a, Katar'a, Ciner'e veriyoruz da emekliye, millete, işçiye vermiyoruz? Bunun tek sorumlusu var Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı'dır. CHP olarak buna direneceğiz. Milletin vekili olacağız, bir avuç zenginin değil."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ