Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan günlük vaka sayılarının yer aldığı tabloda iyileşen hasta sayısındaki gariplik sosyal medyada gündem oldu.

‘BİR GÜNDE BİR MİLYON İYİLEŞMİŞ’
Bakanlığın paylaştığı verilerde bir günde iyileşen toplam hasta sayısının 1 milyon yüz bin kadar arttığı görüldü. Söz gazetesi yazarı Yılmaz Özdil de Bakanlığı’ndan paylaşımına tepki göstererek Twitter hesabından konuyla ilgili bir mesaj yayınladı. Özdil, “Sokağa çıkma yasağı mucizesi, bir günde bir milyon kişi iyileşti, yarın salgın tamamen biter...” ifadelerini kullanırken paylaşımı kısa sürede büyük ilgi gördü.

BAKANLIK TABLODA İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİTTİ

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 12 Aralık Cumartesi gününün corona tablosuna göre son 24 saatte 222 kişi hayatını kaybetti. Bakanlığın yayımladığı tabloda günlük iyileşen hasta sayısında ise dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Verilere göre bugün 20 bin 191 hasta iyileşirken, toplam iyileşen kişi sayısı da bir günde 1 milyondan fazla arttı. Sosyal medyada gelen tepkilerin ardından Sağlık Bakanlığı'nın corona tablosunda değişiklik yapıldı.

İYİLEŞEN HASTA SAYISI ‘İYİLEŞEN SAYISI’ OLDU
Bakanlığın yayımladığı dünkü tabloda toplam iyileşen hasta sayısı da bir günde 1 milyon 123 bin 456 kişi arttı. Sosyal medyada gelen tepkilerin ardından Sağlık Bakanlığı’nın corona tablosunda değişiklik yapıldı. Yeni tabloda, daha önce ‘iyileşen hasta sayısı‘nın yer aldığı bölüm, ‘iyileşen sayısı‘ olarak değiştirildi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ