Başkan Trump, BM Genel Merkezi’nde düzenlenen “Dini Özgürlüklerin Korunması için Küresel Çağrı” adlı zirvede açıklamalarda bulundu.

‘ERDOĞAN İLE ARKADAŞ OLDUK’


Açıklamasında, ABD’li rahip Brunson’ın serbest bırakılması sürecini anlatan Trump, “Geçen sene çok güçlü bir adamla kısa ve saygılı bir müzakerenin ardından Rahip Brunson’ı eve getirdik ve sonra Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arkadaş olduk” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak kendisine Brunson’ın masum olduğunu söylediğini aktaran Trump, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum” dedi. Trump, ABD yönetimin din özgürlüğü ve dini mekanlarla ibadet yerlerinin korunmasına ilave 25 milyon dolar ayıracağını da kaydetti.

Erdoğan: ABD ONBİNLER TIR SİLAH CEPHANE VERİYOR

YPG/PKK gibi terör örgütlerine verdikleri destek apaçık ortadadır. Ben bunu defaatle Sayın Trump'la paylaştım. Dedim 'Bakın buraya siz o zaman binlerceydi ama şimdi on binlerce tır buraya mühimmat, araç gereç vesaire bunlar geliyor. Biz paramızla sizden bu tür mühimmat, araç, gereç bunları alamıyoruz ama siz bilabedel ücretsiz olarak bu terör örgütlerine DEAŞ'la mücadele adı altında bu tür destekleri veriyorsunuz.

KHK İLE İŞTEN ATILAN 125 BİNDEN FAZLA

Teröristleri atamayan Türkiye, toplamda KHK ile 18 bin 632 kamu personeli ihraç edildi. Emniyet’ten 9 bin, TSK’dan ise 6 binden fazla personel, “terör ilişkileri” nedeniyle kamu kurumlarındaki görevlerinden çıkarıldı. Böylece 15 Temmuz’daki FETÖ’cü darbe girişiminin ardından KHK’larla ihraç edilenlerin sayısı 125 bin 806’ya yükseldi.

VE FETÖ ELEBAŞI ABD’DE. ŞU AN ERDOĞAN DA ABD'DE.

Kaynak:Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ