4098 görüntülenme 09 Ekim 2021
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali Açılış Töreni"nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan Adanalıların kendisini kebap ve şalgamdan daha çok sevdiğini söyledi. Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘YILLAR ÖNCE ADANA’YA GELMİŞTİM’
“Aslında festivalimizin sloganı olan coğrafya lezzettir ifadesi buradaki durumu ifade ediyor. Ülkemizde lezzet deyince akla ilk gelen yerlerden biri Adana'dır. AK Parti'yi kurduğumuz ancak siyasi yasaklı olduğumuz için henüz Meclis'te yer almadığımız bir dönemde Adana'ya gelmiştim.

‘KEBAP VE ŞALGAMDAN ÇOK BENİ SEVİYORLAR’
“Karşılamadaki pankartlardan biri hala hatırımdadır: Seni kebaptan ve şalgamdan daha çok seviyoruz. Gerçekten de bir Adanalının bir başka faniye olan sevgisini bundan daha samimi anlatabilecek başka bir ifade yoktur.”

BAHÇELİ ‘BÖLÜCÜ KEBAPÇILAR’
Öte yanda geçtiğimiz gün Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunmuş ve ülke genelindeki gıda artışı fiyatlarını değerlendiren Bahçeli,;

'TERÖRE YARDIM YATAKLIK YAPAN KEBAPÇILAR'
 “Yumurta, et, süt, peynir fiyatlarının artışından, vicdani olmayan zamlı ürün satışlarından samimi olarak sızlananlara hak veriyor, bir şey demiyorum. Fırsatçıların peşine gidiliyor. Vatandaşın kesesine göz diken yağmacılardan da hesap soruluyor. Destekliyoruz, sonuna kadar gidilmesini istiyoruz. Fakat vatandaşlarımızın çabasını istismar edip, pireyi deve yapanlara da terörün acıklı maliyetini hatırlatmak görevimizdir. Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ