Ana Sayfa
06 Ocak 2022 ( 19076 görüntülenme )

İş Değişiyor 'Üç Dosya Ne Alaka'

İBB'deki 'terör' teftişini yürüten müfettişler 2019'dan bu yana verilen iş yeri ruhsatlarını, ihaleleri ve işe giriş belgelerini istedi. Özellikle ruhsat ve ihalelerin istenmesi, soruşturmayla bağdaştırılamadı.

TERÖR DEDİLER ÜÇ FARKLI DOSYA İSTEDİLER
Halk TV yazarı Can Coşkun, bugünkü köşe yazısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) ‘bazı çalışanların terör örgütleriyle iltisaklı/irtibatlı olduğuna yönelik iddialar’ gerekçesiyle başlatılan teftişle ilgili yaşanan yeni gelişmeleri ele aldı. İBB'deki müfettişlerin üç dosya istediğini belirten Coşkun, Bunları şöyle sıraladı:

‘İHALE, RUHSAT, İŞE GİRİŞ’
"Bir müfettiş, 2019'dan bugüne verilen tüm iş yeri ruhsatlarını, diğer müfettiş, 2019'dan bugüne yapılan tüm ihaleleri, başka bir müfettiş de, 2019'dan bugüne işe giriş belgelerini istemiş"

‘TERÖRLE NE ALAKA’

Söz konusu gelişme, teftişin kapsamıyla ilgili tartışma yarattı. İBB CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, "Mesleki olarak atanan müfettişlere ve istedikleri dosyalara baktığımda bir terör soruşturmasıyla bağdaştıramıyorum. İş yeri ruhsatları ve ihaleler bir yana, terör iltisaklı çalışan suçlaması diğer yana. Yaptıkları başka bir şey" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ