6907 görüntülenme14 Eylül 2018
Katar tarafından Türkiye Cumhuriyeti'ne hediye edildiği söylenen ve maliyetinin 4 milyar lira olduğu ifade edilen lüks uçakla ilgili CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer'den uçağın satın alındığıyla ilgili flaş bir iddia gündeme getirildi.

DÖRT MİLYAR TL

Katar tarafından Türkiye’ye hediye edildiği söylenen uçakla ilgili Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer’den flaş bir iddia geldi. Taşcıer, sosyal medyada paylaştığı bir videoda lüks uçağı ‘Uçan Saray’ olarak betimlerken uçağın hediye edilmediği yaklaşık 4 milyar TL’lik bir bedel karşılığında satın alındığını iddia etti.

Taşcıer’in yaptığı araştırmaya göre, uçak Katar devleti tarafından bir İsviçre firması kullanılarak satışa çıkarıldı ve uçağı Türkiye Cumhuriyeti satın aldı. Uçakla ilgili Fransız basınının ‘bir devlet başkanının uçağı satın aldığı’ haberi de Taşcıer tarafından dile getirildi.

JUMBO VAKASI BÜYÜYOR'

CHP Ankara milletvekili Gamze Taşçıer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye edildiği söylenen uçakla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

HEDİYE Mİ, SATIŞ MI?

Katar Emiri El Sani'nin satılığa çıkardığı, içerisinde özel bir hastane bile bulunan yarım milyar dolarlık süper lüks uçağın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye edildiği iddia edilmişti. CHP Ankara milletvekili Gamze Taşçıer, ilgili şirketin uçağın satıldığı bilgisini paylaştığını söyledi. Taşçıer'in yaptığı paylaşım şu şekilde:

'UÇAĞIN SATILDIĞI BİLGİSİ VAR'

"Katar Emiri’nin satış için yetkilendirdiği İsviçre merkezli firmaya ulaştık. Satış yetkilisi B747-8 model uçağın satıldığını teyit etti. Ayrıca sitelerinde uçağın satıldığı bilgisi de var. Şirket satıldı diyor, yandaşlar hediye diyor?"

Yeni Şafak yazdı... 'O JUMBO HEDİYE'

Katar Emiri El Sani'nin satılığa çıkardığı, içerisinde özel bir hastane bile bulunan yarım milyar dolarlık süper lüks uçağın Erdoğan için satın alındığı iddia edilmişti. Hükümete yakın Yenişafak gazetesi uçağın Erdoğan'a Katar Emiri tarafından hediye edildiğini öne sürdü.

UÇAN SARAY

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, dün Katar Emiri’nin 500 milyon dolarlık uçağı, Ağustos ayında satışa çıkardığını ve satış işlemi için İsviçre’de bir şirkete gönderdiğini, 9 Eylül tarihinde de bu uçağın Türkiye tarafından satın alındığını iddia etmişti.

Taşcıer, 11 Eylül günü İsviçre’nin Basel kentinden yola çıkan B747-8 model bir uçağın Türkiye saati ile 12 Eylül 00.19’da Sabiha Gökçen Havalimanına iniş yaptığını tespit ettiklerini de iddia etmişti. Saray'dan konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı ancak AKP'ye yakın Yenişafak gazetesi uçağın Katar Emiri tarafından Erdoğan'a hediye edildiğini iddia etti. Yenişafak'taki haber şöyle;

'KATAR'DAN JUMBO HEDİYE'

"Cumhurbaşkanlığı uçak filosuna Boeing 747-8i model yeni bir uçak katıldı. Uçağın Katar Emiri Şeyh Temim tarafından Türkiye Cumhuriyeti'ne hediye edildiği öğrenildi. Boeing 747 tipi uçak, 76 yolcu ve 18 mürettebat olmak üzere toplam 94 kişi taşıyabilecek."

UÇAN HASTANE

" VIP iç tasarıma sahip Boeing Business Jet sınıfındaki uçakta, tam teşekküllü bir sağlık odası da bulunuyor. Önceki gece İsviçre’nin Basel şehrinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na inen VQ-BSK kuyruk tescilli uçak, hangara çekildi. Uçağın içine yapılacak düzenlemelerin tamamının Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yapılacağı öğrenildi."

Katar Emiri daha önce Erdoğan'a 53 Arap atı göndermişti

AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 2015 yılında, Türkiye'ye gelen Katar Emiri'nin, ülkesine döndükten bir süre sonrakendisine 53 tane Arap atı gönderdiğini açıklamıştı.

Kaynak: Sözcü/ Cumhuriyet/ Yeni Şafak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ