Sağlık
20 Aralık 2020 ( 2101 görüntülenme )

İş Ciddi 'İkinci Aşılama Başladı'

ABD’de Moderna’nın geliştirdiği corona virüsü (Covid-19) aşısının dağıtımı başladı. ABD, Moderna ile 200 milyon doz aşı için anlaşma yapmıştı.

İKİNCİ AŞI YARIN YAPILACAK
Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından Pfizer/BioNTech’ten sonra onaylanan ikinci aşı olan ABD’li biyoteknoloji şirketi Moderna'nın geliştirdiği Covid-19 aşısının dağıtımı başladı. Paketlenen aşı dozları tırlara yüklenerek hastanelere ve diğer noktalara teslim etmek üzere yola çıkıyor. Moderna'nın aşısının ABD genelince yarın yapılmaya başlanması planlanıyor. ABD hükümeti bir hafta içerisinde Pfizer/BioNTech ve Moderna'nın geliştirdiği toplam 7.9 milyon doz aşının dağıtımının da sağlanmasını planlıyor.

ÇİFTE AŞILAMA ‘Pfizer/BioNTech’ten/ Moderna’

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, Cuma günü Moderna'nın aşısının yüksek etkinliğinin klinik çalışmalarda kanıtlandığını açıklayarak, 18 yaş ve üstü kişilerde acil kullanımına onay vermişti. ABD, Moderna ile 200 milyon doz aşı için anlaşma yapmıştı. Dünyada en yüksek ölüm ve corona virüsü vakalarının görüldüğü ABD'de son verilere göre toplam vaka sayısı 18 milyon 78 bine ulaştı, corona virüsü nedeniyle 323 bin 404 kişi hayatını kaybetti.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ