Cumhuriyet’in halen İBB personeli olduğunu duyurduğu AKP milletvekili Ravza Kavakçı’nın, 2008’de işe girdiği gün ABD’ye gönderildiği ortaya çıktı. Bilgisayar mezunu Kavakçı’ya siyaset doktorası yapması için burs verilmiş. İmamoğlu, hukuki takibi yapacaklarını belirtti. CHP’li Özgür Özel, “Fakir öğrencinin alamadığı bursa, kolaylıkla erişmesi manidar. Zorunlu hizmet ükümlülüğünü yerine getirmediği için parayı iade etmeli” dedi.

İŞE GİRDİĞİ GÜN DOĞRU ABD’YE

Cumhuriyet’in halen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) personeli olduğunu duyurduğu AKP milletvekili Ravza Kavakçı’nın, 2008’de işe girdiği gün ABD’ye gönderildiği ortaya çıktı. Bilgisayar mezunu Kavakçı’ya siyaset doktorası yapması için burs verilmiş.


BELEDİYEDEN SİYASET DOKTORASINA


İBB kaynaklarına göre Ravza Kavakçı Kan, 16 Aralık 2008’de Metro AŞ’de insan kaynakları uzmanı oldu. Bilgisayar mezunu Kavakçı, işe girdiği gün ABD’ye “siyaset doktorası eğitimine” gönderildi. İBB ile sözleşmesine göre 6 yıl 8 ay mecburi hizmet yapma şartı getirilen Kavakçı, 2 Eylül 2013’te döndü, iki yıl sonra da milletvekili seçildi. Beş yıllık doktora süresince Ravza Kavakçı Kan’a asgari ücretin bir buçuk katı maaş ödendiği belirtildi.

CHP: BURSU İADE ETSİN


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, gazetemizin “Çift dikişli milletvekili” başlığıyla manşetten verdiği, AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan’ın hem milletvekili hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeli olarak görülmesi ve ABD’ye burslu olarak eğitime gönderilmesi haberleri ile ilgili, “En makul çözüm, burs tutarını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi hesaplarına yatırmasıdır” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ