24111 görüntülenme 23 Mayıs 2020
Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Akit TV canlı yayınında Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, Fatin Dağıstanlı, Kenan Alpay ve Akit TV Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun'un sorularını yanıtladı. Konuyu gündeme taşıyan Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu Erdoğan’la Dişli arasında bağ kurdu ve düşüncelerini şöyle açıkladı;

‘BİR NUMARA ÜZERİNDE OYUN’

“Değerli okurlarım,15 Temmuz kahpe darbe girişiminin bir numaralı ismi Yurtta Sulh Konseyi'nin Başkanı Mehmet Dişli, 141 kez ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı. Başbakan Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ısrarla işte bu Mehmet Dişli'yi 2015 yılı Yüksek Askeri Şura'da tasfiye etmek istiyorlar. Adı emekli olacaklar listesine yazılıyor. Davutoğlu'nun ifadesinde, "Son gece kanaat değişti" diyor…”

‘MEHMET DİŞLİ’NİN EMEKLİYE SEVK EDİLECEĞİNİ KİMLER BİLİYORDU’
"Son gece" araştırması yaptım…Vurgulamam gerekir ki, YAŞ toplantısında Mehmet Dişli'nin emekli edileceğini bilen sadece iki sivil vardı.
- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
- Başbakan Ahmet Davutoğlu.
Mehmet Dişli'nin ağabeyi Şaban Dişli, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi ve 22., 23., 24. ve 26. Dönem Sakarya Milletvekiliydi. Mehmet Dişli'nin emekliye ayrılmasının engellenmesi için ağabeyi Şaban Dişli'nin devreye girdiğini öğrendim. İddiaya göre, Şaban Bey Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile "Son gece" yaptığı görüşmede "Fethullah Gülen ile ilişkisini kesti" şeklinde açıklamalar yaparak "söz ve güvence" vermiş…”

‘ŞABAN DİŞLİ’YE KİM HABER VERDİ’
“İlk sorum şu; Şaban Dişli'ye kardeşinin emekli edileceği haberini kim verdi? Mehmet Dişli'yi emekli olacaklar listesine koyan Erdoğan, Davutoğlu ve Hakan Fidan haber vermeyeceğine göre geriye kim kalıyor?”

‘DARBEYİ ERDOĞAN’A SORUN’
“Değerli okurlarım, Şimdi gelelim Davutoğlu'nun, "Bir darbe tehdidi var mı?" sorusuna verdiği çarpıcı yanıtına: "Onu Cumhurbaşkanı'na soracaksınız. Bu soruları bana bu kadar rahatlıkla sorduğunuza göre ümit ederim Cumhurbaşkanı'na da sorarsınız. Bir gün davet edin, bu açıklıkta sorabilirseniz, ben de dinlemek isterim…"

‘DİŞLİ EMEKLİYE SEVK EDİLSEYDİ 15 TEMMUZ OLUR MUYDU’
“Değerli okurlarım; Günün soruları şöyle:
- Mehmet Dişli, 15 Temmuz'dan bir yıl önce emekli edilseydi hain darbe girişimi yaşanır mıydı?
- Mehmet Dişli'nin emekli edilmesini engelleyen Erdoğan, 15 Temmuz'un önünü açmış mı oldu?
Ahmet Davutoğlu, Mehmet Dişli'nin emekliliğinin engellenmesi konusunda son noktayı şu sözleri vurgulayarak söylemedi ‘Bu devlet şeyi ile… Girmek istemem detayına’ "Detay" ise şu iddiayı ortaya koymuyor mu?:- 15 Temmuz için Erdoğan'a büyük suçlama yok mu ?
Benim yorumum böyle, ya sizin ki? “

Kaynak: Orhan Uğuroğlu/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ