Politika
12 Haziran 2021 ( 10507 görüntülenme )

İş Büyüyor 'Erdoğan'a Sor'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, YİK üyesi Cemil Çiçek'in "Araçlara çantalar dolusu para konulduğu iddiasını görmezden gelebilir misiniz?" açıklamasını hatırlatarak, "Temiz rolü oynamayın. Burada pisliğe bulaşmamış kimse yok. Bu soruyu kamuoyuna değil, her hafta toplandığın Recep Tayip Erdoğan’a sor" ifadelerini kullandı.

ÇANTALAR DOLUSU PARA

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Cemil Çiçek'in "Ortalıkta siyasetçilerin araçlarına çantalar dolusu para konulduğu iddiaları var. Bu iddia suç örgütü lideri olarak tanıtılan birisine ait. Bunu görmezden gelebilir misiniz?" açıklamasına işaret eden Ağbaba, şu ifadeleri kullandı:

‘İYİ POLİS KÖTÜ POLİS HİKAYESİNİ BIRAKIN’
"Cemil Çiçek şu anda Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi. Dün açıklamasında ‘Araçlara çantalar dolusu para konulduğu iddiasını görmezden gelebilir misiniz’ cümlesiyle artık kendisi de Türkiye bir çöküntüyü yaşamakta olduğunu itiraf ediyor. Cemil Çiçek keşke bu soruyu her hafta toplandığı Erdoğan’a sorsaydı ya da Süleyman Soylu’ya veya Binali Yıldırım’a sorsaydı. Sen eskiden bakanlık yaptın, şimdi AKP’nin en etkili siyasetçilerinden birisin. İyi polis kötü polis rolünü oynamayı bırakın."

‘PARAYI ERDOĞAN’A SOR’

Ağbaba, "Çantalar dolusu parayı, 10 bin dolar maaşı kim aldı, sen biliyorsun. Temiz rolü oynamayın. Burada pisliğe bulaşmamış kimse yok. Bu soruyu kamuoyuna değil, her hafta toplandığın Recep Tayip Erdoğan’a sor. Bir de ‘görmezden gelinemez’ diye söylüyorlar, görmezden gelen Recep Tayyip Erdoğan. Kamuoyu her şeyi görüyor, biliyor" dedi.

Kaynak: Ajanslar/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ